Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

oprogramowanie, problemy z komputerem...
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Sprawy Techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kicia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Lip 2006
Posty: 876
Skąd: Trójmiasto

PostWysłany: Sro Mar 21, 2007 7:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

veg8 napisał:
Dlaczego akurat lost-a ? Smile Razz
ano dlatego żeby osoby, które oglądają dopiero np. 6 odcinek 3-ej serii nie wiedziały, co wydarzy się np. w 9-tym a tak się zdarzało co doprowadzało mnie do białej gorączki w związku z czym przestałam zaglądać do "filmów" Wink Laughing ale to tylko taka niezobowiązująca propozycja więc luzik...
_________________
De gustibus non est disputandum...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Sob Mar 31, 2007 7:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobre miejsce będzie. Co niektórzy mają w podpisach jakieś jajka. To ja proponuję coś innego. Trafiłem w starych zbiorach przy okazji porządków Wink malutki "programik" (nie trzeba instalować, wystarczy uruchomić i już) - Yellow Sheep (Żółta owieczka). Ot, Wielkanoc i baranki (wprawdzie nie owieczki, ale...) Po uruchomieniu na pulpicie pojawi się właśnie owca. Animowana. Możecie ją swobodnie przeciągać kursorem. Będzie chodzić po otwartych oknach, na pasku zadań na dole ekranu. Przy okazji ciekawe rzeczy będą miały miejsce, np... a zresztą... pomęczcie ją sami. Razz
Do pobrania:
http://www.drivehq.com/folder/p1271373/137940522.aspx

Zmieńcie rozszerzenie pliku na .exe
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Pią Kwi 06, 2007 5:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok, a do czego potrzebna jest owa JAVA? Bo oprogramowanie w komórkach oparte jest w większości na JAVA. Ale na kompie? Razz Do gier na stronach to można wykorzystać. Ja nawet flasha wyłączyłem, bo mnie skubany irytuje. Mam czyściutko jak na chirurgii.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Szemek
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 570

PostWysłany: Pią Kwi 06, 2007 5:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli się nie mylę to Java ma obecnie największe zastosowanie w tworzenie wtyczek, rozszerzeń do przeglądarek np. do Firefoksa Wink i inne jakieś oprogramowanie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Pią Kwi 06, 2007 5:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i w Operze jest wbudowana, ale nie korzystam. Wyłączyłem, dla bezpieczeństwa. Ostatnio jakieś luki znowu wykryli. Najczęściej gierki na telefony powstają w oparciu o JAVĘ.
Czy profesjonalnie coś takiego się wykorzystuje, nie wiem. Nie kojarzę do czego. Wiem, że programy typu Azureus i podobne chcą JAVA i przez to strasznie obciążają pamięć i procesor. Nie orientuję się tylko, czy i jak można obejść takie wymagania tych klientów bittorrent. To jest tak jak obecnie w Polsce - frontem do obywatela. Im łatwiej tym bardziej skomplikowanie. Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Kwi 06, 2007 5:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no i dlatego tak ci wszystko działa Laughing
zbyt sterylne warunki są tak samo uciążliwe jak totalny burdel Wink
ja się nie krępuję, nie ma żadnych oporów, wiele stron www. jest tworzonych z wykorzystaniem javascriptu i nie działają kiedy go brak, nie zauważyłam "mulenia" związanego z obecnością sun-javy,
ba! ja w ogóle nie zauważam że mam ją u siebie! chyba, że od czasu do czasu upomni się sama o aktualizację, wtedy dostanie ode mnie wszystko o co poprosi Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Szemek
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 570

PostWysłany: Pią Kwi 06, 2007 5:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie podobnie, dopiero jak komp za wolno chodzi to robię czyszczenie śmieci z dysku, defragmentację i wszystko wraca do stanu używalności Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Kwi 06, 2007 5:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

he, ja korzystam z tylu narzedzi, że aż dziw dlaczego mi się wszystko nie wyłozyło do tej pory!
nie mam na myśli nawet sieciowych gadżetów róznej maści, ale poważne profesjonalne programy m.in do obróbki kartograficznej, itp.
w każdym razie ja korzystam ze wszystkiego z czego się da na maxa, bez żadnej ascezy Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Pią Kwi 06, 2007 8:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie narzekam na ładowanie stron www Wręcz przeciwnie. Maksymalnie odchudzone ze zbędnych reklam flashowych i dodatków javy wczytują się o wiele szybciej i wyglądają przyzwoicie. Nic przynajmniej przed oczami nie lata Laughing Na przykład pewien serwis, z którego www sam wywaliłem reklamy (dzięki Operze) http://img441.imageshack.us/img441/1068/screenfb8.png

Ja profilaktycznie przed każdą instalacją czegokolwiek robię kopię zapasową rejestru. Trzeba dbać o system Laughing To Microsoft przecież, czyli awaryjność całkiem spora.

Natomiast nie miałem do tej pory sytuacji w której coś upominałoby się o JAVĘ oprócz wymagań klientów bittorrent typu Azureus czy BitTyrant. No cóż... Confused
------------------------------------------------------------
Znalazłem zestawienie porównawcze programów bittorrent, jeśli kogoś interesuje Smile

http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_BitTorrent_software

uTorrent wcale tak źle nie wypada, ale jeszcze przetestuję. Duży plustego programu to to, że nie wymaga instalacji! Surprised "Waży" tylko 178 kilobajtów. Pokusiłbym się o BitTyranta (ulepszonego Azureusa), ale nie jestem przekonany co do javy (mam podstawy do obaw jeśli chodzi o ingerencję w strukturę plików systemowych - ostatnio miałem problemy z uruchomionymi procesami, które udało mi się jednak opanować; gdybym wiedział co i gdzie java instaluje...). No nic, spróbuję to maleńkie "cudo" Wink Może będzie szybciej. Jak nie - to przesiadka na rapidshare.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Sob Kwi 07, 2007 4:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OK, już więcej nic nie mówię Razz Znalazłem programik, który mi odpowiada: http://img45.imageshack.us/img45/7696/screenfs0.png Lekki, łatwy i przyjemny. Prędkość downloadu spada w trakcie przy przełączaniu źródeł, ale to chyba normalne. Na razie jest dobrze. Wreszcie Rolling Eyes Czyli z ponownych prób z Azorkiem/BT i Javą na razie rezygnuję.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Nie Kwi 08, 2007 1:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie wiem czy w dobrym temacie ale jak zwykle mam problem...
wczoraj nie wiem jak to zrobilam ale jestem nader zdolna i jakos tak sie stalo ze pasek zadam mam teraz u gory a nie na dole... wie ktos jak to narawic Question bo ja kombinuje ale mi sie nie udaje Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Nie Kwi 08, 2007 1:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chwyć go lewym przyciskiem mychy i trzymając przesuń na dół. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Nie Kwi 08, 2007 1:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie da sie Crying or Very sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Nie Kwi 08, 2007 1:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz Windows XP? Jeśli tak: na pasku zadań klikasz prawym przyciskiem myszy ---> spójrz czy w menu, które się pojawi nie masz zaznaczone "Zablokuj pasek zadań". Jeśli jest obok "ptaszek" - odznacz. Wtedy ---> klikasz lewym przyciskiem na pasku i nie puszczasz - trzymając przesuwasz go. W ten sposób można przesuwać pasek do każdej krawędzi ekranu.

We wcześniejszych Windowsach dało radę po prostu z wciśniętym lewym przyciskiem myszy przesuwać pasek.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Nie Kwi 08, 2007 1:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

caly czas jest odznaczony ale nie da sie przesunac

zrobilo sie Laughing dzieki Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Sprawy Techniczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 3 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group