Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Ekg i echo serca

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
karolina7
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 13 Lut 2007
Posty: 224
Skąd: zabrze

PostWysłany: Wto Mar 13, 2007 8:29 pm    Temat postu: Ekg i echo serca Odpowiedz z cytatem

chcialam sie jeszcze od was dowiedziec bo w wyszukiwarce niestety nie znalazłam odpowiedzi jak czesto macie wykonywane badania ekg i echo serca?? oraz drugie pytanie od dwoch tyg zauwazylam na nogach tak jak by robily mi sie takie lekkie zylaki nie wiem czy to przez chorobe czy przez to ze ostatnio przytulam hmm oczywiscie zmiany te nie swędzą
_________________
zdrowie to nie wszystko ale wszystko bez zdrowia jest niczym
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen WP Kontakt
Marta
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 16 Gru 2003
Posty: 228
Skąd: Sławków-Ruda Śląska

PostWysłany: Wto Mar 13, 2007 9:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprawa jest na pewno bardzo indywidualna, więc nie wiem czy odpowiedzi coś ci „rozjaśnią" Smile Ja akurat teraz miałam robione w ciągu roku kilka razy ekg i dwa razy usg serca ( nie wiem czy to echo ), ale to głównie ze względu na ciążę oraz to że przed zdiagnozowaniem choroba objawiła się właśnie zapaleniem mięśnia sercowego. Generalnie od kardiologa usłyszałam że powinno się oba badania robić raz w roku jak nic się nie dzieje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Sro Mar 14, 2007 2:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam robione te badania mniej więcej raz na rok. Tak profilaktycznie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Mar 14, 2007 4:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to zlazy od tego jak sparwuje sie serce , jesli nie ma zastrzżeń to wystarczy robic to raz na rok albo rzadziej, ja mam kłopoty z sercem dlatego badnie jest wykonywane przy wizycie u kardiologa, czyli ze 3 echo a ekg i 5- 7 razy w roku , jesli nic sie nie dzieje to nie trzeba sie obawiać i robic badań niepotrzebnie
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karolina7
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 13 Lut 2007
Posty: 224
Skąd: zabrze

PostWysłany: Czw Mar 15, 2007 12:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

acha a mozecie mi powiedziec cos na temat tych moich niby "żylaków" bo sama nie jestem pewna co to jest czy to moze byc skutek przyjmowania sterydow lub przez nasza chorobe?? a I Moniko czy biezesz jakies tabletki na serducho ?? pozdrawiam
_________________
zdrowie to nie wszystko ale wszystko bez zdrowia jest niczym
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen WP Kontakt
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Mar 15, 2007 1:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak biore , na stałe mam teraz Betaloc ZOK 50 . oraz Biosotal 40 mg. na nadcisnienie do tego eneranal
co do zylaków pojawiają się one podczas sterydoterapii chociaz to nie jest regułą, musisz trafic do lekarza specjalisty od spraw krążenia, powinnas miec badania jesli to zylaki , postarają się je zlikwidować, mozna przy naszych chorobach, zabieg jest dosyc prosty a dolegliwości to pózniej nie mozesz chodzic przez jakis czas, ale mysle ze to na razie nie bedzie potrzebne, musi to jednak zobaczyc lekarz , i on zdecyduje co dalej
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasiakuc
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 4903
Skąd: kraków

PostWysłany: Czw Mar 15, 2007 1:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karolinko Ekg robione jest przy kazdej wizycie u kardiologa echo jak juz wcześniej pisały dzewczyny w zależności od potrzeby i zmian w pracy serca..natomiast co do żylaczków ja tez je posiadam a niektore juz nieco pogrubiały i rozrosły sie mam skierowanie do naczyniowca ale dostać sie jest trudno nie powinno sie to jednak zaniedbac więc Tobie też radze skonsultować sie w tej sprawie z lekarzem pozdrawiam Slonko
_________________
cieszmy sie każdą chwilka bo życie tak krótkie jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karolina7
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 13 Lut 2007
Posty: 224
Skąd: zabrze

PostWysłany: Pią Mar 16, 2007 4:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak juz sie zapisałam do dermatologa bo nie widzialam wlasciwie do kogo z tym he ale za tydzien mam wizyte u reumatologa to moze on mi doradzi jakiegos dobrego specjaliste Smile nie chce miec zylakow i to w tym wieku Sad Smile
_________________
zdrowie to nie wszystko ale wszystko bez zdrowia jest niczym
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen WP Kontakt
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group