Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

CNTO 136
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Doniesienia Medyczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Slawek70
Junior
Junior


Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 13
Skąd: Świdnica

PostWysłany: Czw Wrz 20, 2007 7:43 pm    Temat postu: CNTO 136 Odpowiedz z cytatem

Witam

czy ktoś słyszał o badaniu klinicznym nowego leku CNTO 136 , sponsorowanym przez Janssen Cilag ? Dziś w czasie kontroli u lekarza prowadzącego , otrzymałem zwięzłą informacje (niestety nie miałem ja czasu jak i Pan doktor na dłuższą rozmowe). Dostałem natomiast broszure i informacje. Może ktoś w tym już uczestniczy? Wyczytałem , że na Polske wyznaczony jest limit 12 osób. Jeśli ktoś się zdecydował i już w tym uczestniczy proszę o opinie.
_________________
Sławek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Czw Wrz 20, 2007 7:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szczerze powiedziawszy pierwszy raz słyszę o takim leku... Możesz coś bliżej napisać? Z ulotki. Cel terapii, przeznaczenie leku itd.
Jak widzę w wyszukiwarce, to CNTO xxx trochę jest. Nie wiem do czego odnosi się chociażby ta numeracja, ale mam wrażenie że to wciąż "robocza" nazwa. Confused Dot. jednostki chorobowej... > CNTO - clinicaltrials.gov

Z tego, co znalazłem "136" odnosi się m. in. do reum. zapalenia stawów: http://newmeds.phrma.org/results.php?indication=31
Nadal w fazie testów.

Na forum nikt nie wspominał o udziale w testach tego specyfiku. Inne owszem.
Musicie jednak znaleźć z lekarzem trochę czasu na rozmowę Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Slawek70
Junior
Junior


Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 13
Skąd: Świdnica

PostWysłany: Czw Wrz 20, 2007 8:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"tytuł badania : badanie I fazy , prowadzone metodą podwójnie ślepej próby, kontrolowane placebo, oceniajace bezpieczeństwo i farmakokinetykę CNTO 136, podawanego wielokrotnie, w zwiększonej dawce we wstrzyknięciach dożylnych, u pacjentów z toczniem rumieniowatym skórnym, oraz w kohorcie pacjentów z toczniem ruminiowatym układowym". Numer protokołu C0136T03.

Ps. bardzo mi się podoba ta kohorta Wink. Tak jakby co drugi na ulicy miał SLE Wink , ja osobiśnie nie znam nikogo, nawet jak ostanio leżałem w klinice , byłe "samotnym wilkiem"
_________________
Sławek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Czw Wrz 20, 2007 8:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziesiąta część legionu Laughing

No właśnie, czyli jeszcze faza testów i nazwa - wygląda na to, że robocza. W Stanach chyba w fazie II już jest, ale nie drążyłem tematu.

Dzięki za info w każdym razie. Smile Niestety jak wspomniałem u nas ciężko będzie o doświadczenia forumowiczy w tym temacie.
Jak się czegoś dowiesz od lekarza daj znać. Może komuś się przyda, a i warto wiedzieć co się dzieje w medycynie. A dzieje się sporo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Slawek70
Junior
Junior


Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 13
Skąd: Świdnica

PostWysłany: Czw Wrz 20, 2007 9:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w każdym razie chodzi o zbadanie leku eksperymentalnego na grupie chorych osób (był juz badany na zwierzętach i osobach zdrowych), lek jest sam w sobie przeciwciałem i ma powodować zmniejszenie wytwarzania przez organizm autoprzeciwciał, poprzez unieszkodliwienie IL-6, sam preparat jest białkiem. Przemyślę to jeszcze przed rozmową z lekarzem, szczerze to już mam dość tego uczucia zmęczenia, ciągle wyschniętych ust i uważania na dłonie - raynaud, łykania arechiny i co tydzień dawki depo-medrolu w pup.... (dziś lekarz wspominał coś zmianie na encorton i sanatorium?)
_________________
Sławek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Slawek70
Junior
Junior


Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 13
Skąd: Świdnica

PostWysłany: Pon Gru 03, 2007 9:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to w czwartek zaczynam
_________________
Sławek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Gru 04, 2007 5:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sławek, liczymy na bieżące raporty!
trzymam kciuki za dużą skutecznośc i zerowe skutki uboczne,
powodzenia Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Wto Gru 04, 2007 6:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzymamy kciuki, owszem. I pytanie z ciekawości: ten lek ma już jakąś nazwę, czy nadal to wersja robocza jak w temacie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Slawek70
Junior
Junior


Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 13
Skąd: Świdnica

PostWysłany: Wto Gru 18, 2007 8:22 pm    Temat postu: ;-) Odpowiedz z cytatem

jutro jadę na 2-gi wlew, IL-6 antybody, szczerze to czuje się lepiej, nie miewam już stanów podgorączkowuch rano, ciśnienie mam normalne 120/80 , a nie 150/100, no i zacząłem przybierać na wadze (ale tu wspomagam się ENSURE). Nie mam pewności czy dostaje lek , czy tylko placebo, ale widzę efekty. Niepokoją mnie natomiast ostanie nocne bóle żołądka oraz dziwny ból w prawym biodrze, w czwartek powiem o tym lakarzowi, dalej będę informował, pozdrawiam . Sławek

a jeszcze jedno, po zmianie lakarza zauważyłem bardziej profesjonalne i życzliwe podejście, nie czekam już w kolejkach, jak doktor zobaczy mnie rano zauważy na korytarzu za zaraz znajdzie czas ( nie chodze juz na wizyty do przychodni , ale na oddział kliniki i tu mała korzyść , za każdą wizyte zaoszczędzone 50 PLN). Urlop w pracy mi sie juz na ten rok skończył i nie ma problemu ze zwolnieniami. Jednak teraz gdy nie mam auto to wyprawa do Wrocławia zabiera mi trochę czasu. I jeszcze jedno mam wrażenie, ze mam przydzieloną też pielęgniarke. Jak pojawiam się w klinice , a nie ma lekarza jeszcze to zaraz zabiera mnie na rutynowe badania (krew, cisnienie, temperatura, ważenie, częstośc oddechu itd) Smile .
Nie wiem czy powinienem mówić nazwiskami , ale polecam doktor Adam Reich , SPSK 1 we Wrocławiu , klinika dermatologii

***
korzystaj z opcji EDIT, by modyfikowac i uzupełniać własne posty
.
_________________
Sławek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Gru 18, 2007 8:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzięki Sławek za raport!
dobrze, się czyta dobre wieści, o przyzwoitych warunkach i lepszym samopoczuciu. Very Happy oby tak dalej!

a co do nazwisk - to jak najbardziej, mamy nawet specjalne wątki, w których polecamy sobie nawzajem sprawdzonych specjalistów (łącznie z namiarami), to się naprawdę może przydac innym
Lekarze specjaliści
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
monia n
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 05 Gru 2007
Posty: 364

PostWysłany: Wto Gru 18, 2007 10:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szkoda że tak mało osób może brać taki lek w Polsce... Ale napewno to sie porzeszy kiedyś Very Happy Very Happy Very Happy
_________________
monia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Nie Sty 20, 2008 12:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trochę informacji odnośnie m. in. testów CNTO 136 i innych - plany, w jęz. angielskim, ale zawsze to jakieś dodatkowe info. Z ciekawości:

Arrow http://www.jnj.com/investor/documents/presentations/pcreview07/present_peterson_siegel.pdf

Arrow http://clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT00718718

Cytat:
Poland
Recruiting
Bialystok, Poland, 15-337
Recruiting
Poznan, Poland, 60-218
Recruiting
Bydgoszcz N/A, Poland, 85-168
Recruiting
Krakow, Poland, 30-510

Sponsors and Collaborators
Centocor, Inc.


Ostatnio zmieniony przez Robert dnia Nie Mar 22, 2009 2:16 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Slawek70
Junior
Junior


Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 13
Skąd: Świdnica

PostWysłany: Pon Sty 21, 2008 5:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki za link, angielski dla mnie to nie problem. W zeszły czwartek dostałem ostatnią dawke. Generalnie czuję poprawe przynajmniej samopoczucia i wiecej optymizmu.
_________________
Sławek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ludmila_07
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 3621

PostWysłany: Pon Sty 21, 2008 7:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobrze ,że masz świetną opiekę ( Leśna Góra???) Wink
a przede wszystkim,że czujesz się lepiej
_________________
W swojej walce z życiem stań po stronie życia - Franz Kafka

W naszym życiu jak na palecie artysty jest jeden jedyny kolor, który nadaje znaczenie życiu i sztuce - kolor miłości
Mark Chagall
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
Slawek70
Junior
Junior


Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 13
Skąd: Świdnica

PostWysłany: Pon Sty 21, 2008 10:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie. lecze się w Klince we Wrocławiu na Chałubińskiego.
_________________
Sławek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Doniesienia Medyczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group