Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

nie chce mi się zagoić rana :(
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
malabecia
Senior
Senior


Dołączył: 29 Maj 2008
Posty: 76
Skąd: Września

PostWysłany: Pią Sie 08, 2008 11:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ojej. Jestem naprawdę coraz bardziej zachwycona tym forum. Czego bym niewiedziała i miała jakiekolwiek wątpliwości to tutaj znajdę. Własnie szukałam czegoś na temat ran, które nie chcą się goić. Przecięłam stopę nad jesiorem i nie chce się zagoić. Tak samo jak w innych opisanych przypadkach. Rozi się strupek , coś się sączy strupek odpada i tak w kólko. Ale przetestuję Wasze porady i mam nadziejęże się powiedzie. Dzięki Wam za to forum Buziak
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
narcyzia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 30 Sie 2003
Posty: 212
Skąd: Ostrołęka

PostWysłany: Pon Sie 11, 2008 3:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niestety tak to z nami jest, ja nabawiłam sie zastrzału w palcu 2,5 tyg temu, babrze sie i babrze, cały czas kompresy, maść ichtiolowa, i sączy sie z tego bez konca, lekarz karze poprostu kontynuowac leczenie...mam nadzieje ze w końcu sie zagoi
_________________
Kasia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
agatka03
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 3264
Skąd: z Polski jestem...:)

PostWysłany: Pon Sie 11, 2008 4:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polecam stary, sprawdzony sposób babuni:
- rozgotowac w wodzie kawałek mydła, najlepiej szarego, po czym moczyc w takim gorącym wywarze kilka razy dziennie.
Sprawdzałam na sobie i członkach rodziny - sposób banalny ale skuteczny.
Pozdrawiam:)
_________________
..."W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu..." (Vivian Green)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pon Sie 11, 2008 4:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co do szarego mydła, wtrącę, że jest także takie w płynie (szary jeleń); mojej siostrze kazał lekarz myć szwy po porodzie
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
olusiam03
Gość





PostWysłany: Wto Wrz 30, 2008 8:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam! Smile
Nie wiem co mam zrobić. Jestem po wycinku skórno-mięśniwym już trzy tygodnie. nie chce mi się zagoić rana, cały czas z niej coś leci.
Wczoraj zdjęto mi szwy( został jeszcze jeden szew) przy zdejmowaniu szwów powiedzialam pielęgniarce że mi leci coś żółtego z tej rany i podejrzewam że ropa to mnie wyśmiała że nie wiem jak wygląda ropa i powiedziała że sączy się prawdopodobie osocze. I rana znów się otwiera coraz mocniej. Poradźcie co mam zrobić, przecież ja nigdy nie miałam takich problemów z gojeniem się ran. Z góry dziękuję. Pozdrawiam Ola
Powrót do góry
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Wto Wrz 30, 2008 8:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1. całkiem prawdopodobne, że to osocze i że jeszcze będzie ciekło Very Happy
2. czy miejsce przy tym wycinku jest jakieś zaognione, zaczerwienione?
3. noś opatrunek i pilnuj, żeby czysty był
4. jak dalej będzie Ciebie to martwić, to do lekarza idź

Very Happy Razz Very Happy
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
abisynka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2666

PostWysłany: Czw Lis 06, 2008 6:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w końcu znalazłam Smile

mi się nie chcą wygoić ranki na nosie. tzn w domu nosze okulary i wokolicy tych nosków zrobiły mi się jaky pryszcze czy coś w tym stylu. swędziało trochę podrapałam, od tamtego momentu ciągle się sączy taki przeźroczysty żółtawy płyn a czasami domieszany z krwią, rzadziej sama krew. trwa to już ponad 4 miesiące. są dni że się ładnie zasklepi taka jakby skórka przeźroczysta ale po paru dniach jaby robi się z tego pęcherz i na nowo się sączy. trochę ulgi przynosi mi sól fizjologiczna ale tylko na chwile. najgorsze że to jest w takim głupim miejscu i okulary mi chyba utrudniają wygojenie tego. a bez okularów chodzę trochę ślepa. wiem jedno okulary noszę już ponad rok i nigdy nie miałam takiego problemu.
_________________
"wiedzieć to znać swoje przeznaczenie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
bachud
Super senior
Super senior


Dołączył: 21 Wrz 2004
Posty: 90

PostWysłany: Pią Lis 07, 2008 7:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

abisynka - to jest faktycznie kiepskie miejsce, szczególnie jezeli ciężko Ci bez okularów. Mojej znajomej mama miała coś takiego (w podeszłym wieku ale "zdrowa" - czyt. bez "naszych" chorób). Ale z tego co wiem to wysłaliśmy ją przedw wszystkim do optyka żeby jakoś poluzował, porozginał te noski od okularów. No i niestety ale wydaje mi się że nawet normalne ranki będą się źle goiły pod ciągłym uciskiem. Skoro nosisz okulary od roku to jeszcze nie jest aż tak źle z Twoim wzorkiem i jakoś sobie poradzisz przez jakiś czas?
A co do gojenia to wydaje mi się że jak z każdą raną pzede wszystkim trzeba pilnowac żeby nie zrobił się jakiś stan zapalny - czyli częste przemywanie, oczyszczanie (takie miejsce odsłonięte ciągle narażone jest na rózne "syfy". A swoją droga może by podejść do dermatologa (jak posiadasz jakiegoś sensownego Smile ) może by wyszukał jakąś maść z antybiotykiem czy czymś żeby przyspieszyć gojenie.
To moje zdanie tak na szybko. Ale może ktoś będzie miał bardziej sensowne pomysły Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
abisynka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2666

PostWysłany: Sro Lis 26, 2008 3:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no ja nie mam ucisku od tych nosków - wręcz przeciwnia latają mi okularyi często mam nizej zsunięte niż te ranki. a bez okularów nie dam rady bo wade mam plus 4 i tylko po dworzu chodzę bez okularów ze względu by nie połamać się z nimi Wink. no kilka dni miałam spokoju z tymi ranami i na nowo. one się ciągle same odnawiją jakby pęcherze się robią i pękają i sączy się i tak ciągle. oszaleje bo nie dość że to nie faknie wygląda to jeszcze szypie i swędzi a nawet umyć sięnie bardzo da bo od razu się sączy. mam w domu oksykord - antybiotyk - czy mogę to posmarować nim? tzn trochę się boję bo to nos czyli blisko oczu Sad.
_________________
"wiedzieć to znać swoje przeznaczenie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
lena_89
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 24 Lut 2008
Posty: 398
Skąd: Bielsko-Biała

PostWysłany: Sro Lis 26, 2008 4:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak swedzi to moze uczulenie...a w tych noskach nie ma jakichs metalowych czesci ?
Ale w sume jesli nosisz je od roku i nic sie nie dzialo...
Ja kiedys mialam uczulenie na nikiel, pozniej przeszlo i o tym zapomnialam. Pol roku temu mialam usuwane znamie, nie widzialam jakie szwy zalozyl chirurg, przychodze do domu i czuje, ze swedzi mnie ta rana, wiec sciagam opatrunek i patrze, a tam metalowe szwy.
Za kilka dni mialam przyjsc do kontroli wiec przychodze i mowie, ze mam uczulenie i mnie strasznie reka swedzi, a on mi na to, ze swedzi bo sie goi, wiec tlumacze, ze ja wiem jak swedzi gojaca sie rana....nie uwierzyl...w rezultacie moja reka wygladala tak

Chyba troche odbieglam od tematu Embarassed
No, ale w sumie jest o trudno gojacej sie ranie, bo goila sie przez 3 tygodnie Very Happy
_________________


Ostatnio zmieniony przez lena_89 dnia Pią Lis 28, 2008 6:26 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
abisynka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2666

PostWysłany: Sro Lis 26, 2008 5:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja piernicze lana - pierwszy raz słysze o metalowych szwach Shocked mam nadzieję że dziś nie masz po tym mega blizny bo wygląda okropnie serio
ja też mam uczulenia na metale. noski są całe plastikowe - no czasem też mam uczulenie na plastiki - ale nic się nie działo z tym nosem a od wakacji nie mogę tego wygoić.
też kiedyś miałam coś na skórze na lini kości policzkowej - 4 miechy goiło się a dziś mam koszmarną bliznę i nadal tam coś twradego w środku siedzi Evil or Very Mad
cholera czas na dermatologa bo mnie to wnerwia Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
_________________
"wiedzieć to znać swoje przeznaczenie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
bachud
Super senior
Super senior


Dołączył: 21 Wrz 2004
Posty: 90

PostWysłany: Czw Lis 27, 2008 8:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kurka! ja też nie słyszałam o metalowych szwach. tego typu leczenie kojarzy mi się tylko z lotem nad kukułczym gniazdem albo hannibalem lecterem... sorry Embarassed
abisynka - to chyba faktycznie dermatolog potrzebny i dorze by było DOBREGO Wink wyszukać - o ile to możliwe.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lena_89
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 24 Lut 2008
Posty: 398
Skąd: Bielsko-Biała

PostWysłany: Czw Lis 27, 2008 10:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No, pomysl z dermatologiem wydaje sie byc najlepszy Smile
Swoja droga ja o metalowych szwach tez wczesniej nie wiedzialam, blizna obecnie podobna jest do motyla, albo nie...do kralucha Very Happy co nie dodaje uroku mojej rece, jak jeszcze kiedys spotkam na swojej drodze tego chirurga to go udusze Twisted Evil
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
jagula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 2287

PostWysłany: Czw Lis 27, 2008 10:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lena_89 napisał:
jak jeszcze kiedys spotkam na swojej drodze tego chirurga to go udusze Twisted Evil
może nie warto Wink w więzieniach jest pewno jeszcze gorsza opieka lekarska Wink
_________________
Fenomen czeskich psów- kundle wyglądają jak rasowce a rasowce przypominają kundle Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Czw Lis 27, 2008 10:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jagula napisał:
lena_89 napisał:
jak jeszcze kiedys spotkam na swojej drodze tego chirurga to go udusze Twisted Evil
może nie warto Wink w więzieniach jest pewno jeszcze gorsza opieka lekarska Wink

chyba żartujesz Exclamation oni bez kolejek są najczęściej przyjmowani...no i jakie dobre wyżywienie Exclamation

a co do tematu-o taki szwach to jeszcze nie słyszałam; o innych kombinacjach-owszem Very Happy
i to że metale są do wielu rzeczy w naszym organizmie wykorzystywane...jako złącza kości...to czemu nie skóry Cool
ja miałam plastro-szwy-też ok


życzę szybkiego zagojenia Exclamation Very Happy
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 2 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group