Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

nie chce mi się zagoić rana :(
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pon Wrz 07, 2009 11:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zawitaj koniecznie u lekarza Exclamation Razz
chyba, że to czarne to strupek Wink
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bachud
Super senior
Super senior


Dołączył: 21 Wrz 2004
Posty: 90

PostWysłany: Wto Wrz 08, 2009 7:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No mi czarne też się czarme punkty pojawiają i wydaje mi się że lekarze określali to jako tkanki martwicze? Ale moge coś mylić. Może faktycznie strupki. Lekarz powinien ocenić i cos zaradzić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
natala-figlara
Senior
Senior


Dołączył: 26 Sie 2008
Posty: 70
Skąd: Grudziądz

PostWysłany: Czw Kwi 15, 2010 4:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeszukałam forum, ale niestety nie znalazłam nic na ten temat. Mam takie problemy: mam małą rankę, przemywam ja woda utlenioną a to nie chce sie zagoić a na dodatek ropieje. Tak samo ze skórkami u paznokci i przy paznokciach u nóg....strasznie boli i ropieje.
Kiedyś stosowałam rywanol- juz nie pomaga. teraz maść czarna, ichtiolowa- na razie skutkuje, ale nie jest zbyt dogodnym owijanie kilku palców u nogi na raz...
_________________

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
natala-figlara
Senior
Senior


Dołączył: 26 Sie 2008
Posty: 70
Skąd: Grudziądz

PostWysłany: Sro Kwi 21, 2010 5:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy Wy tez macie problem z noszeniem kolczyków ? Mam przekłute uszy, kiedys było dobrze, jak zachorowałam na Toczeń- założe kolczyki i po godzinie mi wszystko ropieje...nie pomaga już tribiotic, co mam robic- bardzo bym chciała nosic kolczyki...
_________________

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Sro Kwi 21, 2010 6:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czyść kolczyki i dziurki często; ucho przemywaj wodą utlenioną; noś srebrne lub ze specjalnych antyalergicznych materiałów;
używaj kolczyki "zawieszki", nie na zatyczkę, tzw. sztyfty
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Kwi 21, 2010 6:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak sie jakis czas nie zakłada kolczykow to potem tak jest, ja nie nosze teraz wcale kiedys je wyjełam i teraz załozenie ich to po godzinie spuchniete i zaczerwienione uszy i potem ropieja

kinia a ja mam złote i tez ich nie potafię nosic, kupilam jakis czas temu kilka par z tych materiałow antyalergicznych i leza bo jak mam cierpiec to wole zrezygnowac
doradz jak to zrobic zeby je jednak nosic, przeczekac? nosic nawet kiedy ropieje? w koncu jak sie uszy przekłuwa tez od razu zakładają kolczyki i nosi sie je za uszy się nie wygoją
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Sro Kwi 21, 2010 6:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja tak miałam o dłuższej przerwie; ropiały puchły; znajoma pani w sklepie poradziła kupić takie właśnie "przewieszane", a nie na zatyczki oraz używać wody utlenionej zamiast spirytusu...
mi pomogło Very Happy ale zanim spotkałam tę kobietę, to pozbyłam się wszystkich kolczyków z domu i zamierzałam kupić klipsy....
to było kilka lat temu Very Happy dziś moja kolekcja jest lepsza niż niektóre sklepy Mr. Green
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Kwi 21, 2010 7:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzieki zrobie tak jak radzisz
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Iwonkahaha
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sie 2009
Posty: 1162
Skąd: Białystok :)

PostWysłany: Sro Kwi 21, 2010 7:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

natala-figlara jak ci się ropieją skórki koło paznokci to może masz zanokcicę.Maszeruj do lekarza. Very Happy
_________________
Kogo Pan Bóg kocha,temu krzyżyk daje,kto w nieszczęściu wytrzyma,ten szczęśliwym zostaje

Ogólnopolskie Forum Twardziny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
olusiam03
Gość





PostWysłany: Sro Kwi 21, 2010 7:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja zaś jak mi ropiały uszy przecierałam czosnkiem. Obecnie mogę jedynie nosić złote, ewentualnie jakieś antyalergiczne. Bo po innych kolczykach momentalnie mi robią się czerwone, ropieją i bolą.
Powrót do góry
paproshka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Lis 2008
Posty: 6425

PostWysłany: Czw Kwi 22, 2010 6:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja mam podobnie jak Wy, z tym że ani zatyczkowe, ani przewieszane- zuopełnie żadne mi się nie przyjmują, stąd żadnych nie noszę Wink
Inna sprawa, że nie przepadam Confused
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
natala-figlara
Senior
Senior


Dołączył: 26 Sie 2008
Posty: 70
Skąd: Grudziądz

PostWysłany: Czw Kwi 22, 2010 2:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No a ja chciałabym nosić kolczyki, ale komplettnie zadnych nie moge....nawet antyalergicznych. Ropieje cały czas... a o tej zanokcicy pomyslę- pójde do lekarza..
_________________

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
natala-figlara
Senior
Senior


Dołączył: 26 Sie 2008
Posty: 70
Skąd: Grudziądz

PostWysłany: Nie Kwi 25, 2010 3:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko na to wskazuje,że mam zanokcicę...czy ktoś z forumowiczów jeszcze na to cierpi?
_________________

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Nie Kwi 25, 2010 8:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

olusiam03 napisał:
Ja zaś jak mi ropiały uszy przecierałam czosnkiem. Obecnie mogę jedynie nosić złote, ewentualnie jakieś antyalergiczne. Bo po innych kolczykach momentalnie mi robią się czerwone, ropieją i bolą.


Antyalergiczne czyli pozbawione niklu Question
Zatyczkowe pewnie maja się gorzej,bo zaburzaj a cyrkulację powietrza-może stąd jeszcze większe problemy przy tego typu kolczykach?
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
olusiam03
Gość





PostWysłany: Wto Kwi 27, 2010 5:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem właśnie, ale srebra i innych metali prócz złota nie mogę nosić. A jeśli są antyalergiczne to mogę nosić te zatyczkowe.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 4 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group