Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

witam - mężczyzna
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
eseista
Junior
Junior


Dołączył: 10 Lut 2009
Posty: 17
Skąd: katowice/dania

PostWysłany: Pią Lut 13, 2009 10:12 am    Temat postu: witam - mężczyzna Odpowiedz z cytatem

witam wszystkich na forum!! mam 25 lat i choruję na LED oraz kilka wątków pobocznych. Choroba została zdiagnozowana w roku 2002, wcześniej leczony byłem na mononukleozę, alergię itd. itp. sami pewnie wiecie jak trudno czasem wykryć toczeń...a jeśli dodam że jestem mężczyzną to chyba jasne, iż nikt nawet nie brał tego pod uwagę...

na początku objawy - wysokie gorączki, połamanie, brak możliwości poruszania właściwie, straszne bóle i opuchnięcia stawów, mięśni...na to zastosowano endoxan+solumedrol+encorton...na tym ostatnim jestem do dziś...dwa pierwsze są "uderzeniowe"w czasie ataku choroby...

po 3 latach pojawiły się objawy skórne - straciłem koło 50% włosów, kilkumiesięczne "wysypki" na ciele - ja nazywam je plamami...pojawiające się na całym ciele...brzydkie jakby "rany" na uszach, opuszkach palców i palcach u nogi...na to otrzymałem lek przeciwmalaryczny - Plaquenil...niestety reakcja może i była na włosy, reszta się nie poprawiła zanadto...

ataki mam okresowo, nie ze wszystkimi idę do szpitala...ataki skórne (jak jestem cały obsypany plamami) leczę w domu i u dermatologa, który już przyzwyczaił się do wypisywania mi maści chłodzących i kojących...nie wychodzę wtedy zbyt często z domu...

zdarzają się również tygodniowe, czasem dłuższe ataki fatalnego samopoczucia i "umierania" na żywo...wydaje mi się, iż akurat teraz następuje jeden z silniejszych i zastanawiam się nad położeniem się do szpitala...(no i cóż pomogą?? endoxan i inne świństwa i znów to samo??)


mieszkam w katowicach oraz danii gdzie pracuję...jestem już teraz można powiedzieć "multitoczniowcem"...biorę oczywiście sterydy itd....

pamiętam że po pierwszej "kuracji" przytyłem chyba z 20 kg....hehe dzięki pracy nad tym i samozaparciu, sam bez pomocy diet ani cudów wagę całą zrzuciłem i dziś wyglądam szczupło...najgorsze są dla mnie również ataki skórne i nieodwracalne zmiany w wyglądzie - miałem krioterapię na nosie i policzku...no i plamy na głowie...obecnie używam pudru na twarz ze względu na wygląd tych zmian...więc trochę jak kobieta...

ostatnimi czasy (gdy czasu wolnego więcej) interesuję się wszelkimi nowinkami z dziedziny naszej choroby...w tym tygodniu posłałem kilka maili do instytucji zajmujących się toczniem (min: London College)...kupiłem kilka nowych publikacji...do forum przyłączyłem się właśnie dla uzyskania informacji o najnowszych metodach leczenia, poradach i przede wszystkim by samemu również służyć informacją i radą...być może jako meżczyzna z kilkoma rodzajami tocznia mogę być dla Was również źródłem informacji i porady...przeszedłem ataki skórne, mięśniowe, stawowe, włosowe...i wiele wiele innych problemów związanych z chorobą (wątroba, serce, ciśnienie itd.)...

jeszcze raz witam wszystkich...jak tylko będę miał nowe informacje oczywiście opublikuję na forum...jak na razie będę się dzielił tym co już wiem i co mam sprawdzone, wypróbowane, ewentualnie co nigdy nie działało!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ziarenko
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Wrz 2005
Posty: 2042

PostWysłany: Pią Lut 13, 2009 11:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam eseisto Very Happy
_________________

rozjaśnia się we mnie
wyjaśnia jaśniej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pią Lut 13, 2009 4:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj na forum Very Happy
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasiakuc
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 4903
Skąd: kraków

PostWysłany: Pią Lut 13, 2009 4:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiatj eseisto miło Cię widzieć jako mężczyznę choc szkoda że z taka choroba nie mniej jednak jesteś już w naszej rodzinie i zaglądaj jak najczęściej panów u nas niewielu co się dłużej utrzymali korzystaj z forum i dziel sie doświadczeniem pozdrawiam.. Slonko
_________________
cieszmy sie każdą chwilka bo życie tak krótkie jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
basiula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 4309
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Pią Lut 13, 2009 4:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj...
jakaś pokrewna dusza, z toczniem skórnym- ja mam SCLE...też jestem trochę poplamiona, ale mój toczeń się ostatnio uspokoił i nic nie łykam...
pozdrawiam... Very Happy
_________________
,,Nie poświęcaj siebie, ty jesteś wszystkim co posiadasz..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
paproshka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Lis 2008
Posty: 6425

PostWysłany: Pią Lut 13, 2009 5:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie nowego kolegę i równolatka Wink
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lidia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 2511
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Pią Lut 13, 2009 7:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam cieplutko przedstawiciela płci przeciwnej. Ja mam tocznia ale układowy. Buszuj po forum zapoznawaj się z tym co tu napisane i dorzuc od siebie ile możesz,
Lidka
_________________
"uśmiechaj się, do każdej chwili uśmiechaj"

"Nie chodzi o to że mamy zbyt mało czasu, ale że zbyt dużo go tracimy"
Seneka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Łukasz F.
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 3438
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią Lut 13, 2009 7:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj,
Każdy przypadek choroby tkanki łącznej jest inny, więc każdy opis przebiegu choroby jak najbardziej się przyda.
Zachęcam do dzielenia się posiadanymi informacjami i długich dyskusji.
_________________
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem.
Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Pią Lut 13, 2009 8:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja również witam Cię bardzo serdecznie! Very Happy
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Aga L
Senior
Senior


Dołączył: 12 Sty 2009
Posty: 55
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sob Lut 14, 2009 3:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie i ja Smile
_________________
Aga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jagula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 2287

PostWysłany: Sob Lut 14, 2009 11:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie kolejnego mężczyznę na forum.
Proporcje są akurat rozłożone w taki sposób jak pod uwagę wzięli Twoi lekarze...więc możesz się czuć jak rodzynek Wink
Znam z praktyki nomadyczny tryb życia choć przemieszczam się miedzy dwoma "zagranicami" . W którym kraju się leczysz?
Pozdrawiam
_________________
Fenomen czeskich psów- kundle wyglądają jak rasowce a rasowce przypominają kundle Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Karii
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Sie 2008
Posty: 4372

PostWysłany: Nie Lut 15, 2009 12:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj na forum Smile
_________________
..:: nieustannie biec pod wiatr, każdej myśl poczuć smak
chwytać życie w dłonie, jak promień słońca w letni dzień ::..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aniusia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Wrz 2006
Posty: 774
Skąd: Łódź

PostWysłany: Nie Lut 15, 2009 10:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i ja przyłączam się do tych wszystkich powitań. Eseisto witaj w forumowej rodzince Laughing
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
eseista
Junior
Junior


Dołączył: 10 Lut 2009
Posty: 17
Skąd: katowice/dania

PostWysłany: Nie Lut 15, 2009 12:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziękuję za powitania...

leczę się w Polsce, w Danii korzystam z porad zaprzyjaźnionego lekarza, który w razie czego zapewnia mi opiekę medyczną (pracuję legalnie, także z ubezpieczeniem itd. nie ma problemu)...niestety ostatnio mało czasu na leczenie...

pozdrawiam!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasiakuc
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 4903
Skąd: kraków

PostWysłany: Nie Lut 15, 2009 5:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Eseisto dobrze że masz zaprzyjaźnionego lekarza który ma Cię pod opieką odpowiednie leczenie jest badzo ważne trzymaj sie ciepło i obyś jak naj mniej korzystał z opieki medycznej dobrej długiej remisji... Smile Slonko
_________________
cieszmy sie każdą chwilka bo życie tak krótkie jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group