Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Witam serdecznie, madziary
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
madziary
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 22 Wrz 2009
Posty: 126
Skąd: B-B

PostWysłany: Wto Wrz 22, 2009 1:34 pm    Temat postu: Witam serdecznie, madziary Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie.
Długo zastanawiałam się co napisać jak już zdecyduję się zarejestrować. W końcu zebrałam się w sobie i założyłam swój profil.
Mam na imię Magda, 25 lat, męża i 4-letnią córeczkę - Justynkę. Niestety albo stety chyba dołączę w Wasze zacne grono... Nie postawiono jeszcze diagnozy, ale dużo na to wskazuje. Od 2,5 lat bolą mnie stawy, jest to ból wędrujący, najbardziej bolą kończyny górne (nadgarstki, palce, łokcie, ramiona), ale też kolana, kostki, najmniejsze stawy w stopach, żuchwa, kręgosłup... na tym ta wyliczankę skończę....
Mój pierwszy reumatolog dał mi skierowanie do laryngologa, a ten kazał wyciąć migdałki - tak też zrobiłam. Bo to niby przez gronkowca który się tam umiejscowił ( ASO miałam ponad 400, gdzie norma jest do 200). Miało przestać boleć po miesiącu od zabiegu i oczywiście nie przestało w ręcz przeciwnie, bolało coraz bardziej. "Olałam" więc laryngologa i poszłam do innego reumatologa, dał mi skierowania na różne badania. Sama zrobiłam bolleriozę i antyCCp (nic nie wyszło)- bo za drogie.... Zrobiłam zdjęcie dłoni i kręgosłupa - brak zmian kostnych, a patrząc na moje ręce trudno powiedzieć,że brak zmian... OB 27, morfologia w normie, mocz w normie, ANA2 dodatnie miano 1:2560 i przeciwciała dsdna w minie 1:160. To sprawiło,że dał mi skierowanie do szpitala w Ustroniu, by tam postawili diagnozę (czekam na list od nich z terminem przyjęcia). Powiedział mi, ze to choroba tkanki łącznej a dokładniej to szpital zdiagnozuje bo na tym etapie jego możliwości finansowe się kończą. Na wyniku testu ANA2 napisano,że przeciw ciała przeciwjądrowe typu anty dsdna są markerem tocznia układowego - stąd moja obecność na tym forum.
Innych objawów nie mam tak bardzo wyraźnych np motyla. Robią mi się często rumieńce, takie wypieki,ale nie wysypka. Jest mi zimno zwłaszcza w dłonie i stopy i nos, ale nie ma tak jak w tym syndromie R... (nie pamiętam), wieczne zmęczenie i senność.
Od 1,5miesiaca biorę Metypred, najpierw 2mg , a od 10.09 4mg. I powiem Wam,że lepiej się czuję, nawet nie biorę nic przeciwbólowego Wink a mniej więcej od stycznia brałam coś non stop, bo nie mogłam w ogóle funkcjonować. To chyba tyle jeśli chodzi o chorobę.

Dużo już dzięki temu forum się dowiedziałam i przede wszystkim uspokoiłam, choć dziwne myśli dalej mi chodzą po głowie...
Już teraz dziękuję,ze jesteście Wink
A dział z humorem mnie po prostu rozbawił dziś do łez Very Happy
Jeśli złamie zasady forum proszę mnie upomnieć a na pewno się poprawię Laughing

pozdrawiam Wszystkich bardzo serdecznie i życzę duuużo wewnętrznego słoneczka Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agatka03
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 3264
Skąd: z Polski jestem...:)

PostWysłany: Wto Wrz 22, 2009 1:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć Magdo - serdecznie Cie witam:)Smile

Jak zapewne zdążyłaś zauwazyć - wszyscy mamy się tutaj całkiem dobrze - choroba nie jest więc taka zła, jak to sugeruja niektóre dane...

Życzę doskonałych specjalistów i szybkiego postawienia diagnozy:)
_________________
..."W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu..." (Vivian Green)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
dorka1
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 110
Skąd: Opole

PostWysłany: Wto Wrz 22, 2009 1:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Magda
Dobrze że postanowiłaś do nas dołączyć,już wiesz,że nie jesteś sama,najważniejsze,że teraz dobrze się czujesz Very Happy
Kłopoty z diagnozą mają wszyscy,niektórzy czekają parę lat,ale napewno niebawem się wszystko wyjaśni.
życzę zdrówka Tobie i córeczce Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
paproshka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Lis 2008
Posty: 6425

PostWysłany: Wto Wrz 22, 2009 1:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Magdo Very Happy
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lena_89
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 24 Lut 2008
Posty: 398
Skąd: Bielsko-Biała

PostWysłany: Wto Wrz 22, 2009 2:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam kolejna osóbke z Bielska Very Happy
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
basiula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 4309
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Wto Wrz 22, 2009 2:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam cieplutko na forum... Very Happy
_________________
,,Nie poświęcaj siebie, ty jesteś wszystkim co posiadasz..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
locman
Senior
Senior


Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 65
Skąd: ok.zielona gora

PostWysłany: Wto Wrz 22, 2009 2:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Very Happy
_________________
locman[a]wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Wto Wrz 22, 2009 2:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj na forum Smile

super, że bierzesz tak małą dawkę sterydów i czujesz poprawę Very Happy
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Iwonkahaha
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sie 2009
Posty: 1162
Skąd: Białystok :)

PostWysłany: Wto Wrz 22, 2009 2:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj.Czekających na diagnozę jest nas wielu.
Widzę ,że potrafisz już poruszać się po naszym forum tak więc z upominaniem nie będzie tak żle,też jestem tu dopiero od miesiąca czyli nowa i to ja upomniałam Admina Laughing Laughing
Rozgość się a na lużne pogaduchy zapraszam do kawiarenki Very Happy
_________________
Kogo Pan Bóg kocha,temu krzyżyk daje,kto w nieszczęściu wytrzyma,ten szczęśliwym zostaje

Ogólnopolskie Forum Twardziny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Wto Wrz 22, 2009 3:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć Magda Very Happy

gratuluje Rodzinki i bardzo sie cieszę,ze do nas dołączyłaś,bo w grupie siła wielka Laughing
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
kasiakuc
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 4903
Skąd: kraków

PostWysłany: Wto Wrz 22, 2009 3:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj Magdo w naszej rodzince toczniowców miło że zdecydowałąś się napisać zatem jeszcze raz witam..
_________________
cieszmy sie każdą chwilka bo życie tak krótkie jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lidia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 2511
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Wto Wrz 22, 2009 5:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Magda. Mnie zdiagnozowano właśnie w szpitalu w Ustroniu. Wcześniej byłam leczona na rzs. Po diagnozie moja ówczesna lekarka stwierdziła że no tak powinna była sama na to wpaść bo te dziwne uczulenia i inne objawy oraz brak zmian charakterystycznych dla rzs. Spotkałam na swej drodze "reumatologa" który kazał mi porobić zdjęcia różnych bolących stawów i na ich podstawie stwierdził ze on naprawdę nie wie co tu może boleć, tu nic się nie dzieje no i oczywiście "0" dodatkowych badań. Tak że jesteś na dobrej drodze. Ustroń bardzo się stara. Na wypisie od nich to mam dwie strony wyników. Bardzo dokładni. jako że to szpital reumatologiczny to nie mieli dermatologa na etacie więc mi go sprowadzili.
Powodzenia jak najmniej bólu i szybkiej diagnozy.
Lidka
_________________
"uśmiechaj się, do każdej chwili uśmiechaj"

"Nie chodzi o to że mamy zbyt mało czasu, ale że zbyt dużo go tracimy"
Seneka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Ziarenko
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Wrz 2005
Posty: 2042

PostWysłany: Wto Wrz 22, 2009 6:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Magdo,

Witam na forum.
Życzę wszystkiego dobrego dla Ciebie i Twojej Rodziny. Very Happy
_________________

rozjaśnia się we mnie
wyjaśnia jaśniej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kacha
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 12 Cze 2009
Posty: 225
Skąd: Elbląg

PostWysłany: Wto Wrz 22, 2009 6:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Magda. Wszyscy prawie przesto przechodzili więc głowa do góry. Dziel się z nami swoimi radościami i smutkami. Może wspólnie razem coś wymyślimy?
_________________
...moim największym bogactwem jest głęboki spokój, z jakim podejmuję wysiłek i zdobywam to...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Łukasz F.
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 3438
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Wrz 22, 2009 9:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj,
jak sama widzisz raz lepiej raz gorzej, ale bardzo duża część z nas funkcjonuje w życiu normalnie, jak gdyby nigdy nic. Z drugiej strony - czy zdrowi mają życie usłane różami? Na pewno nie... Wniosek: dziwne myśli mogą iść precz Smile
Forumowa lektura też widzę, nie jest Ci obca, jednak im więcej czytasz tym więcej sie dowiadujesz - to miejsce przeżyło już kilka "zmian wart", więc na każdym etapie znajdziesz mnóstwo ciekawych informacji.
Udanego pogłębiania wiedzy i szybkiej aklimatyzacji.
_________________
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem.
Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group