Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Witam Was [Grzesiek 26 / Tarnow]
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
grzesiek80
Gość





PostWysłany: Czw Lip 20, 2006 10:01 am    Temat postu: Witam Was [Grzesiek 26 / Tarnow] Odpowiedz z cytatem

Nie wiem od czego zaczac ... choruje juz dosc dawno chyba z 12 lat, wydawac by sie moglo ze juz mialem czas sie z toczniem pogodzic i oswoic go, jednak nie udalo mi sie ... Ciagle zadaje sobie pytanie dlaczego ja ?
Mam postac skorna i ukladowa z zajeciem nerek.
Nawet trudno mi powiedziec czy jestem w remisji czy nie, ogolnie raz jest lepiej raz gorzej.


pzdr
Grzesiek


Ostatnio zmieniony przez grzesiek80 dnia Nie Lip 23, 2006 2:42 pm, w całości zmieniany 5 razy
Powrót do góry
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Lip 20, 2006 10:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Grzesiek , poczytaj forum , znajdziesz tutaj wiele osob podobnych do ciebie,
my także jesteśmy chorzy wiec rozumiemy twoje rozsterki ,
jestes w dobrym miejscu , piszesz bo chcesz , bo wysłuchamy ,

wiesz wydaje mi sie ze przesadzasz z tym że żadana dziewczyna cię nie zechce, nie wierzę w to , liczy się nie tylko wygląd zewnetrzny , liczy się wnetrze,
jak poczytasz uwazne to znajdziesz tutaj ludzi z podobnymi problemami , niektórzy maja rodziny , niektórzy przez chorobę stracili wiele ,
pisz o sobie , pisz o swoich problemach , smutkach i radościach , w miarę możliwości pomożemy
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Czw Lip 20, 2006 10:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czesc Smile

przez ten troche ponad rok jakos zaczynam sie oswajac z choroba... przyzwyczailam sie do niej ale nigdy sie z tym nie pogodze ze jestem inna niz reszta moich znajomych.... staram sie o tym nie myslec dlatego wszedzie mnie pelno Laughing a co do dziewczyn i chlopakow ja wiem ze bede sama przez glupia chorobe ale cos mozna zastapic czyms zupelnie innym Wink

a wiec jeszcze raz witam i czuj sie tu jak u siebie... tutaj mozna pisac o wszystkim i nikt na pewno cie nie zlekcewazy i nie wysmieje... my poprostu jestesmy rodzina Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Lip 20, 2006 10:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grzesiu!
Witaj i przede wszystkim nie przepraszaj bo nie ma za co, masz sporego doła, a to nic niezwykłego u nas, nawet optymizm i normalne życie nie chronią przed takimi kryzysami, nie ma cudów...
Nie ma też odpowiedzi na pytanie Dlaczego, to znaczy każdy ma swoją, moja np. brzmi A Dlaczego NIE? Laughing
Wiem, że nie jest ci łatwo, a ostatnia rzeczą jaką chcesz usłyszeć to pocieszenia i współczucie oraz farmazony o pozytywnym nastawieniu... Rolling Eyes

Mdli mnie czasami od takich mądrości, mogę jedynie mieć nadzieję, że choć trochę ci ulży, czasami dobrze się wygadać, niby przed obcymi ludźmi, a jednak bliskimi bo rozumieją lepiej niż własna żona czy matka Rolling Eyes a propos twojego ostatniego, chyba retorycznego Wink pytania - otóż jak zauważyłeś wielu z nas ma rodziny i partnerów, więc jednak udało się Kogoś znaleść mimo choroby, tyle że nie wiem czy to zawsze jest Ktoś Normalny Rolling Eyes

Ja też nie wiem po co to piszę, chyba żeby cię przywitać i zachęcić do brania udziału w naszych pogawędkach, w kupie zawsze raźniej!
pozdrawiam.

PS. Dagmara, jak to "wiesz że będziesz sama..." Shocked poczułaś powołanie czy co? Klasztor? Surprised niby czym można TO Slina zastąpić Question
tak z ciekowości pytam 8)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Czw Lip 20, 2006 10:30 am    Temat postu: Re: Witam Was [Grzesiek 26 / Tarnow] Odpowiedz z cytatem

Hmmm, po pierwsze nie bardzo rozumiem czego się wstydzisz. Confused To, że chorujesz, to nie jest Twoja wina. Po prostu natura działa. Nic na to nie poradzisz. Z tym jednak można żyć. Z tym i wieloma innymi przypadłościami. Ja na przykład w ogóle nie przejmuję się tym, co inni powiedzą. Bo i po co?
Pytasz, czy ktoś normalny zechce kiedykolwiek się z Tobą związać... Powiem Ci, że NORMALNY (przy zdrowych zmysłach Confused ) owszem, tak! Zależy jednak co miałeś dokładnie na myśli. Nie łam się, bo wpędzisz się jeszcze w depresję. Masz przed sobą całe życie. Korzystaj z niego. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
grzesiek80
Gość





PostWysłany: Czw Lip 20, 2006 10:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tu był mój post ale go skasowałem, ponieważ uznałem że za bardzo sie otworzyłem, a jak sie później okazało zostałem źle zrozumiany ... Przepraszam

Ostatnio zmieniony przez grzesiek80 dnia Nie Lip 23, 2006 2:42 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Lip 20, 2006 10:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grzesiek , skąd mozesz to wiedziec , jestes sam , ale czy będziesz sam? przed toba całe życie, nikt nie zagwarantuje tym co są raze ze zawsze razem zostaną
popatrz na płec przeciwną lie dziewczyn , i każda inna , nigdy nie wiesz czy bedziesz się komus podobal , jesli zamkniesz sie w skorupce to na pewno nie bedzie kolorowo ,
wyluzuj , masz czas
Dagmara a ty nie pleć bzdur ,,, piekna dziewczyna , pełna zycia , możesz sartować na wyborach miss Polski a że chora Question , no cóz nie mozna miec wszystkiego Exclamation
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Czw Lip 20, 2006 10:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

grzesiek80 napisał:
Ale ja sie nie pogodzilem z samotnoscia i nigdy nie pogodze Sad Jestem sam jak palec nie mam nawet normanej rodziny. Chce kochac i byc kochanym, probuje ale ja wiem ze i tak nikomu sie nie dpodobam
Nie chce juz zyc ;( nie mam dla kogo


Pojęcia nie mam, co Ci powiedzieć. Confused Prezentujesz normalne i naturalne ludzkie uczucia. Rozumiem Twoją sytuację i wyobrażam sobie, że lekko nie masz... ALE NIE MÓW, ŻE NIE CHCESZ ŻYĆ, PROSZĘ Exclamation Evil or Very Mad

Miałeś okazję rozmawiać z psychologiem, albo psychiatrą? Spróbuj. Takie rozmowy na prawdę mogą pomóc zrzucić choć część ciężaru. To żaden wstyd - to są też lekarze - dla ludzi. Arrow Może spróbuj u innego... Confused


Ostatnio zmieniony przez Robert dnia Czw Lip 20, 2006 10:45 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Lip 20, 2006 10:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grzesiu, a teraz to mnie już zmarwiłeś, bo to nie wygląda na dół tylko na reguralną depresję! Sporo osób korzysta z pomocy psychologów, wiele z nas jest lub było na antyderpesantach, to żaden wstyd i problem, bo przy chorobach przewlekłych to czasami jedyna metoda by się pozbierać!
Proszę cię, wybierz się do specjalisty, bo to poważna sprawa, ktoś musi pomóc ci spojrzeć na siebie w inny sposób, może trudno ci w to uwierzyć w tej chwili, ale w takim stanie i z taką samooceną trudno ci będzie przekonać kogoś że jesteś wartościowym i fajnym gościem - bo sam w to teraz nie wierzysz!
Tkwisz w zaklętym kręgu, i teraz jeden z tych farmazonów których nieznosze - nikt cię nie pokocha dopóki sam nie pokochasz siebie!
TY to nie tylko choroba, choroba nie może decydować o twoim życiu i determinować twojej osobowości, teraz jesteś całkowicie pogrązony w chorobie, toczeń to tylko jeden aspekt, nie cały TY!
Mówię ci, musisz pogadać z fachowcem, bo nie wiem czy nasze zaklecia na ciebie podziałają.
Trzymaj się z całych sił i nidgy nie trać nadziei (jeszcze jeden oklepany frazes, sorry...)

PS. nie nadążam trochę, widocznie twój psycholog to kiepski specjalista, który nie zna się na chorobach przewlekłych. skoro ci nie pomaga to wal do innego! nie ma na co czekać, nie ma sie co szarpać!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
moaz
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Lip 2005
Posty: 204
Skąd: Mińsk Mazowiecki

PostWysłany: Czw Lip 20, 2006 11:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć Grzesiek. Też jestem chory na toczeń układowy, mam też chore nerki i jeszcze - zakrzepice i nadczynność tarczycy i mimo że czuje się w miare dobrze ( z porównaaniem do tego co było kiedyś) to nadal jem proszki antydepresyjne. Każdemu z nas cięzko pogodzić się z chorobą ja poprostu staram się o tym nie myśleć i w sumie to się już do niej przyzwyczaiłem. Grześ a może poznasz jakąś fajną dziewczynę na naszym forum:) W rozmowach niekontrolowanych jest mapka z naszym rozmieszczeniem. Wydaje mi się że jest ktoś nawet z twojego miasta!
Gdybyś chciał pogadać to zapraszam komnikatory GG i Skype są włączone u mnie przez 24 g/h.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG WP Kontakt
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Lip 20, 2006 11:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krzysiu byłeś blisko, Mapka jest teraz w tym dziale przyklejona na samej górze: Very Happy
http://toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=1652
ale to dobry pomysł, i może z Grzesiem trzeba pogadac jak facet z facetem. a tych ci u nas nie-dostatek. toteż cenimy każdy nowy egzemplarz Wink dlatego Grzesiu jesteś dla nas bardzo ważny!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lidia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 2511
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Czw Lip 20, 2006 11:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Grześ.
Jak wszyscy tu też jestem chora .Dorwał mnie toczeń układowy z zespołem abtyfosfolipidoeym. Żyję całkiem normalnie.Mam wspaniałe dzieci,juz dorosle. Rozglądam się wśród naszych chorych i tez prowadzą normalne życie uczą się ,pracują ,kochają pewnie i kłócą,mają dzieci a choroba to paskudne utrudnienie życi które się uczymy przy pomocy lekarzy i forumowiczów pokonywać.Ja tez miewam doły i jestem na antydepresantach ale nie uważam się za gorsza od innych i jestem bardzo dumna z siebie jak mi się coś uda.Wymaga to w moim wypadku sporo pracy i samozaparcia.
Jeśli chodzi o samotność to znajdziesię ktoś komu takie drobiazgi jak motylek itp nie bedą przeszkadzały.Nie ukrywaj swojwj choroby ludzie nie wiedzą co to toczeń i się boją.Napewno opowiadanie o swojej chorobie nie jest przyjemne ale konieczne bo ktoś się moze poczuć oszukany jeśli zbyt długo się zwleka.Sam sie przekonasz że cierpliwość i dobry humor zaowocują.Tak dlugo jest bardzo dobrze jak długo potrafimy się smiać z samych siebie.Czyli szbciutko wygramol się z dolka i zabarw swoje życie odrobiną humoru.
Tu można znależć przwdziwych przyjaciół na dobre i na złe.Żaden twoj post nie zostanie przemilczany.Zawsze się ktoś odezwie pomoże zrozumieć i postara się rozwiać wątpliwości.
Szukaj w GG tam znajdziesz numery komunikatora i zawsze kogoś chetnego do pogawędki.
pozdrawiam bardzo serdecznie
Lidka
_________________
"uśmiechaj się, do każdej chwili uśmiechaj"

"Nie chodzi o to że mamy zbyt mało czasu, ale że zbyt dużo go tracimy"
Seneka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Lip 20, 2006 11:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
nie bede sie faszerowal zadnymi syfami

hmmm, twój wybór, to ty decydujesz, ale może to jeszcze przemyślisz, skoro do tej pory samo nie przeszło...
jak poszukasz u nas to znajdziesz kilka wątków z wypowiedziami osób zażywających antydepresnaty, do niczego cię nie namawiam, ale to porostu zwykłe leczenie, bierzesz przeciez jakieś leki na tocznia prawda? i co, to nie są syfy?

wydaje mi się, że problem nie tkwi w twojej chorobie, ale w twoim poczuciu niskiej wartości - "za brzydki"? Shocked odpychasz osoby zainteresowane i się nad sobą potem użalasz...
teraz rozumiem dlaczego jest ci tak cięzko.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Czw Lip 20, 2006 11:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

grzesiek80 napisał:
nie bede sie faszerowal zadnymi syfami


Porozmawiaj otwarcie z lekarzem. Być może wcale nie będziesz musiał "faszerować się syfami"... Confused Zastanawia mnie jedna rzecz. Skoro w tym przypadku leki Exclamation natydepresyjne nazywasz syfami, to co z lekami które zażywasz w celu "leczenia" tocznia? Też w tym przypadku masz opory? Nie rozumiem Twojego podejścia w tej sprawie. Nikt nie każe Ci leczyć się samemu, bo nawet w Twojej sytuacji jest to absolutnie wykluczone.

Sprawa druga. Czyli jednak są osoby, z którymi się spotykasz? Pytanie tylko, dlaczego nie pokażesz jaki jesteś naprawdę? Nie musisz narzekać. Otwórz się pokaż się z innej strony. Masz jakieś hobby, zainteresowania, prawda? Masz jakąś osobowość? Wnętrze? Odrzuć kompleksy. Zatrzymaj się i zapomnij o nich na chwilę. Pomyśl w innej perspektywie: kim jestem i co mogę komuś dać (od siebie)? To taki lynchowski trick, ale zwykle działa. Spróbuj. Czy warto jest się zadręczać?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aneta
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 06 Lip 2005
Posty: 481
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Lip 20, 2006 12:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

heja Grześ,
Jeżeli nie miałeś przyjaciół, to już wiesz że to nie prawda. Już masz ich pare osób, tu na forum. Możesz sie u nas wypłakac, poskarzyć ale też podzielic sie radościami. Mam nadzieję, że tych ostatnich będzie najwiecej.
Pisz o wszystkim, co cie gryzie, zawsze wygadanie sie przed kims przynosi ulgę.
Co do wyglądu, chlopie liczy sie charakter nie wygląd. Jestes jeszcze młody wiec spokojnie, masz jeszcze tyyyle czasu i tysiące ludzi do poznania.

Pozdrawiam serdecznie i sciskam mocno
Aneta (szczesciara)
_________________
Chron bakterie! To jedyna kultura u niektorych ludzi

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 1 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group