Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Witam serdecznie - Marzenka
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marzenkat33
Kadet
Kadet


Dołączył: 06 Lis 2010
Posty: 35
Skąd: Konstancin-Jeziorna

PostWysłany: Nie Lis 07, 2010 1:43 pm    Temat postu: Witam serdecznie - Marzenka Odpowiedz z cytatem

Witam Was serdecznie, dopiero niedawno trafiłam na Waszą stronę, Wasze doświadczenia i porady to skarbnica wiedzy. Dlatego też postanowiłam się przywitać i powiedzieć parę słów o sobie.
Mam na imię Marzena, 38lat i mieszkam w Konstancinie. Choruję od jakiś 20 lat. Z tym że moja choroba nadal nie jest jednoznacznie zdiagnozowana. Wszyscy lekarze u których byłam, najpierw patrzą na mnie jak na ufoludka, a potem pada stwierdzenie "to bardzo dziwne"...
Może ktoś z Was słyszał o podobnych objawach i może się ze mną podzielić swym doświadczeniem. Najdziwniejszym objawem jest regularność puchnięcia dużych (tylko) dużych stawów. Tj. puchną mi łokcie, kolana, biodra, stawy skokowe co 13 dni. Tak właśnie; dokładnie co 13 dni. Na dokładkę, każdy staw ma swój 13 dniowy cykl, tzn ze jeśli prawe kolano spuchnie mi np 01 listopada jest spuchnięte (bardzo mocno, tak że prawie nie mogę chodzić) jakieś 4-5 dni to kolejne spuchnięcie tego kolana wypadnie dokładnie na 13 listopada. W międzyczasie np 05 listopada puchnie łokieć, puszcza po 4 dniach i znów puchnie 25 listopada, potem biodra, drugi łokieć i znów kolana Sad i tak w kółko...
Dwukrotnie leżałam w Instytucie Reumatologii na Spartańskiej. Pierwszy raz w 1996r, przeleżałam 3 m-ce i zostałam wypisana z diagnnozą RZS ze znakiem zapytania... Niestety podane wtedy leki nie bardzo pomagały. Trafiłam do dr. Gietki, który robił mi blokady i podał Metotrexat, który brałam przez rok, to trochę pomogło tzn puchnięcia nie były już tak regularne i tak częste. Potem w 2006 choroba znów się nasiliła i znów pobyt na Spartańskiej. Diagnoza gościec palindromiczny znów ze znakiem zapytania. Dostawałam Metotrexat i Metypred. Niestety mimo roku brania tych leków nic się nie poprawiało. W końcu ktroś wpadł na pomysł Arechiny. To był strzał w 10 Razz pomogło. Niestety gdzieś we wrześniu 2009 Arechina przestała pomagać. Znów wszystko wróciło do "normy" czyli każdy staw żyje swoim życiem-13 dniowym cyklem.
Przebadano mnie na wszystkie strony i reumatolodzy stwierdzili, że w badaniach jestem reumatoidalnie zdrowa Question Fajnie, tylko co ja mam ze sobą zrobić...? Dodam, że mam zdiagnozowane Hashimoto i prolaktynemię, które są pod kontrolą Endokrynologa. Zawsze byłam pełną energii roześmianą kobietą. Teraz czuję się jakbym miała 80lat.
Dzięki Waszemu Forum, uchwyciłam się myśli, że może w Klinice chorób tkanki łącznej ktoś mi pomoże. Uzyskałam skierowanie i dwa dni temu zostałam zakwalifikowana na ten oddział.
Kochani, czy znacie może jakiegoś dociekliwego lekarza który sobie "nie odpuszcza"? Bo ja przeszłam już gabinety reumatologów wszerz i wzdłuż. Wszyscy rozłożyli ręce...
Będę bardzo wdzięczna za jakąkolwiek informację.
Pozdrawiam Was cieplutko
_________________
Marzenka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Nie Lis 07, 2010 2:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam serdecznie Smile

no fakt,że mają lekarze niezły orzech do zgryzienia-ta cykliczność jest powalająca wręcz Shocked
samo Hashimoto sporo miesza,a i b.często współistnieje z chorobą tk.łacznej-myślę,ze niedługo awania się tu wypowie Wink
z tego co zrumiałam jesteś seronegatywna-ANA ujemne,tak?

co do lekarza,któremu sie chce drążyć...No ,my akurat z awanią trafiłyśmy do prf.Hrycaja w Poznaniu,który w końcu jakąś diagnozę po ponad 20 latach mi postawił i włączył agresywniejsze leczenie-ona zdaje się tez jest zadowolona,ale próbuj pierw w tej poradni chorób tkanki łącznej...

powodzenia Smile
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
basiula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 4309
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Nie Lis 07, 2010 2:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam cieplutko na forum Very Happy
_________________
,,Nie poświęcaj siebie, ty jesteś wszystkim co posiadasz..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
marzenkat33
Kadet
Kadet


Dołączył: 06 Lis 2010
Posty: 35
Skąd: Konstancin-Jeziorna

PostWysłany: Nie Lis 07, 2010 2:27 pm    Temat postu: odp. Odpowiedz z cytatem

Margaret, bardzo dziękuję za tak szybką reakcję Smile Tak dobrze zrozumiałaś ANA ujemne, Chlamydia, Yersinia, Bolerioza itp też negatywne. Co dziwniejsze przy tak obfitych wysiękach stawowych OB poniżej 10 RCP też w normie. Jednak po Waszych wypowiedziach stwierdziłam, że to co uznawałam za nieistotne może do czegoś doprowadzić. Otóż nie rozstaję się ze "sztucznymi łzami" i butelką wody. Mam ciągle wyschnięte oczy i sucho w buzi... Gdy o tym powiedziałam przy klasyfikowaniu mnie na oddział Istytutu okazało się to być istotne. Zostałam zakwalifikowana do położenia w trybie pilnym, czyli w ciągu 4-5 tygodni. Jeśli mogę Cię prosić o namiary na tego lekarza z Poznania, czy on przyjmuje tylko prywatnie czy też w jakimś szpitalu?
_________________
Marzenka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
monia85
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 7065
Skąd: okolice Wyszogrodu

PostWysłany: Nie Lis 07, 2010 3:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marzenka, witaj na forum Smile
_________________


Dusza nie znałaby tęczy, gdyby oczy nie znały łez. / J.V. Chevey
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Nie Lis 07, 2010 3:41 pm    Temat postu: Re: odp. Odpowiedz z cytatem

marzenkat33 napisał:
Jednak po Waszych wypowiedziach stwierdziłam, że to co uznawałam za nieistotne może do czegoś doprowadzić. Otóż nie rozstaję się ze "sztucznymi łzami" i butelką wody. Mam ciągle wyschnięte oczy i sucho w buzi...


a widzisz,szczegóły czasem stanowią o całości tak naprawdę Wink
zespół suchości bardzo często albo towarzyszy tym chorobom albo jest samodzielną jednostką chorobową-zespół Sjogrena.

prf.Paweł Hrycaj

RADA NAUKOWA

specjalista chorób wewnętrznych,
reumatologii i immunologii klinicznej

ul.Łukaszewicza 6/11
Poznań
tel.61/865 23 84
kom.883 341 493

Profesor jest ordynatorem oddziału reumatologii w Kościanie.
Prowadzi intensywne badania nad lekami biologicznymi.
Osobiście zaręczam za kompetencję i zaangażowanie.

Wizyta prywatna

Zadzwonić tydzień przed planowanym przyjazdem, zapisy na następny tydzień, bo nie chce zapisywać z większym wyprzedzeniem, żeby np. nie było akcji, że gdzieś ma jakiś nagły wyjazd albo coś.
Koszt wizyty 150 zł.
tel.: 0 61 436 60 99
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe



Ostatnio zmieniony przez Margaret74 dnia Nie Lis 07, 2010 3:45 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
marzenkat33
Kadet
Kadet


Dołączył: 06 Lis 2010
Posty: 35
Skąd: Konstancin-Jeziorna

PostWysłany: Nie Lis 07, 2010 3:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Basiulę i Monię, dziewczyny, nawet nie wiecie jak mi miło, że tak szybko się odezwałyście.
Jeśli pozwolicie, ponowię moją prośbę o namiary na jakiegokolwiek dr Hausa Laughing Bo jak trafię na kolejnego "geniusza" który rozmowę rozpocznie od blokad, Metotrexatu lub Metypredu to nie ręczę za siebie Twisted Evil
Pozdrowionka
_________________
Marzenka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
marzenkat33
Kadet
Kadet


Dołączył: 06 Lis 2010
Posty: 35
Skąd: Konstancin-Jeziorna

PostWysłany: Nie Lis 07, 2010 3:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mararet, dzięki jak niewiem co Razz
Z pewnością się tam udam.
_________________
Marzenka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Nie Lis 07, 2010 3:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marzenko,ale nie dziw się z drugiej strony lekarzom,bo przy tak ostrej reakcji,a seronegatywności-zawsze bierze się pod uwage stan kliniczny pacjenta-gdybym jaj miala czekac na p.ciała te 20 lat z hakiem-byłoby po mnie zwyczajnie Wink

co do profesora-jest dobry i zwyczajnie mu się "chce",ale miej do tego dystans-bo czasem tkwi się w takim zawieszeniu niestety ,zreszta M35,czyli niezróżnicowana choroba tkanki łącznej ,pretenduje do odrębnej jednostki chorobowej Rolling Eyes
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
marzenkat33
Kadet
Kadet


Dołączył: 06 Lis 2010
Posty: 35
Skąd: Konstancin-Jeziorna

PostWysłany: Nie Lis 07, 2010 4:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Margaret, zapewne masz rację. Tylko to okropnie frustrujące, gdy udajesz się do lekarza, który ma tytuł profesorski, a on wciska Ci leki, które wiesz, że Ci nie pomagają, a gdy go o tym informujesz, zleca badania i stwierdza, że ta choroba to nie jego "działka".
Dzięki za kontakt do Poznania. Wlałaś w moje serce nadzieję ten Pan Profesor nie będzie postępował sztampowo Smile Może uda mi się do niego pojechać jeszcze przed położeniem się w Instytucie.

A z innej beczki, czy dobrze zrozumiałam, że u Ciebie ANA też jest ujemne?
_________________
Marzenka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Iwonkahaha
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sie 2009
Posty: 1162
Skąd: Białystok :)

PostWysłany: Nie Lis 07, 2010 4:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Smile
Marzenko prof.którego poleciła ci Margaret jest młody wiekowo i zwyczajnie interesują go nie szablonowi pacjenci Smile

Zadziwił mnie twój cykl 13 dniowy (bez obrazy ale to jak przy jajeczkowaniu).
Czy może ma z tym związek?
Wybacz Hausa się naoglądałam Laughing
Tam coś podobnego było,endometrium czy coś Laughing
Spróbuj może też udać się do specjalisty ginekologa-endokrynologa(są tacy bo tam byłam) i niech w tym kierunku zbada ci może hormony. Wink
_________________
Kogo Pan Bóg kocha,temu krzyżyk daje,kto w nieszczęściu wytrzyma,ten szczęśliwym zostaje

Ogólnopolskie Forum Twardziny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Nie Lis 07, 2010 4:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przez lata było ujemne-raz pojawiły się Scl70,czynnik reumatoidalny był +/-,a ANA z reguły max w mianie 1:80 ,nawet kiedy mnie na maksa powaliło i większość płuc zabrało-p.ciała wszelkkiego rodzaju były ujemne,no,ale tutaj trzeba by poprawkę na to brać,bo wtedy wtłaczano we mni ei chemię i ogromne dawki sterydów,a to ponoc może zafałszować wyniki badańRolling Eyes
Iwonka endometrioza w stawach?ona raczej do organów wewnetrznych sie "przyczepia',ale fakt,ta cykliczność jest kurcze b.oryginalna Wink
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
marzenkat33
Kadet
Kadet


Dołączył: 06 Lis 2010
Posty: 35
Skąd: Konstancin-Jeziorna

PostWysłany: Nie Lis 07, 2010 5:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej Iwonko Smile
Miło mi Cię poznać.
Wszystko by się zgadzało, z tym że te 13 dni to cykl dla każdego stawu inny, tzn że np w miesiącu październiku były tylko dwa dni (niestety tylko dwa) gdy nie miałam nic spuchniętego. Dziś na ten przykład kończy mi się opuchlizna prawego kolana (juto już będzie ok) a wczoraj zaczęło puchnąć lewe i tak mnie potrzyma pewnie do środy, potem kolej na lewe biodro i prawy łokieć.... I tak ta karuzela się kręci..
Natomiast jeśli chodzi o hormony, to mam od 5 lat Hashimoto i niedawno stwierdzoną prolaktynemię, która jest jakaś ciężka do okiełznania, bo prolaktyna mimo przyjmowania Norprolacu skacze mi od 35 do 1280 Rolling Eyes bez obciążenia. No i przy tym TSH też wariuje.
Co do ginekologa, poza tym, że nie mogę mieć dzieci (kilkukrotne in vitro bez efektu) to wszystko wyggląda na ok.
_________________
Marzenka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Iwonkahaha
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sie 2009
Posty: 1162
Skąd: Białystok :)

PostWysłany: Nie Lis 07, 2010 5:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zapewne jesteś już solidnie przebadana w tym kierunku.
Myślałam tylko że właśnie ta cholerka umiejscowiła się w stawach i se cykle robi raz w jednym a potem w drugim.Ja na poważnie tu szukała bym przyczyny.

Margaret stawy też są wewnątrz a bywają objawy czasami bardzo oryginalne i nie książkowe jak to powiedziała ostatnio moja docent.
_________________
Kogo Pan Bóg kocha,temu krzyżyk daje,kto w nieszczęściu wytrzyma,ten szczęśliwym zostaje

Ogólnopolskie Forum Twardziny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
alawa
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 2310
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Lis 07, 2010 5:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam sąsiadkę(Powsin). Ja na Spartańskiej wylądowałam na 1 p. i zostałam.
Nie wiem nic o IIIp.-(tkanka łączna), ale ponoć "zdziadzieli". Spróbuj zaleceń Margo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group