Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

toczeń układowy

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
IrenaJ
Junior
Junior


Dołączył: 26 Sty 2012
Posty: 13
Skąd: Bolesławiec

PostWysłany: Nie Lut 05, 2012 4:11 pm    Temat postu: toczeń układowy Odpowiedz z cytatem

Witam
Kilka lat temu zdiagnozowano u mnie toczeń układowy ,a konkretnie mam zaatakowane nerki.Jestem pod stałą opieka lekarzy we Wrocławiu,którym jestem wdzięczna za prawidłowe leczenie i opiekę.W tej chwili jest remisja i czuję się dobrze ,ale metypred biorę w dalszym ciągu już 5 rok. Wszystko było by w porządku gdyby nie objawy uboczne po sterydowe,ale nikt nie mówił ze tak nie będzie,trzeba było być przygotowanym na taki przebieg zdarzeń .Proszę o kontakt z osobami w podobnej sytuacji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
alawa
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 2310
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Lut 05, 2012 4:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj na naszym forum.
Ja akurat mam nieco inne schorzenie, ale na pewno odezwą się osoby chorujące tj.Ty.
Przy stałym zażywaniu sterydów mnie "poleciały" kości- obecnie mam osteopenię , dzięki profilaktyce,bo było gorzej,wiem również o problemach z żołądkiem(konieczna osłona) i ew. problemach depresyjnych.
Życzę oby choroba jak najdłużej dała Ci spokój .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Nie Lut 05, 2012 4:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj
mamy tu osoby z Wrocławia i okolić odezwą się , a na razie czytaj sobie bo znajdziesz tu sporo informacji i mozesz wtedy porównać do tego co u ciebie sie dzieje
nasza wyszukiwarka sprawnie znajdzie ci wszystko co chcesz wiedzieć Very Happy
w grupie zawsze razniej
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
monia85
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 7065
Skąd: okolice Wyszogrodu

PostWysłany: Nie Lut 05, 2012 6:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Smile
ja też mam toczeń układowy z zajęciem nerek. Jestem obecnie na Encortonie i Arechinie.
Niestety, od sterydów również nabyłam osteoporozy. Cóż, bywa.
_________________


Dusza nie znałaby tęczy, gdyby oczy nie znały łez. / J.V. Chevey
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
basiula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 4309
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Nie Lut 05, 2012 7:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam cieplutko na forum Very Happy
_________________
,,Nie poświęcaj siebie, ty jesteś wszystkim co posiadasz..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Nie Lut 05, 2012 7:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj na forum Smile

jakie masz skutki uboczne sterydów?
a tak na marginesie też korzystam z wrocławskiej kliniki Wink

pozdrawiam Razz
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Nie Lut 05, 2012 8:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam serdecznie Smile
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
IrenaJ
Junior
Junior


Dołączył: 26 Sty 2012
Posty: 13
Skąd: Bolesławiec

PostWysłany: Pon Lut 06, 2012 9:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Życie straciłoby coś ze swojej wynagradzającej radości, gdyby nie było w nim żadnych trudności do pokonania "
/ Helen Keller/


Ostatnio zmieniony przez IrenaJ dnia Pon Lut 06, 2012 10:59 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewelina266
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 2800

PostWysłany: Pon Lut 06, 2012 9:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj na forum.
Ja leczę córkę we wrocławskim szpitalu, ale jednocześnie w Instytucie Reumatologii w Warszawie.

Napisz coś więcej o sobie.
_________________
Zbieram siły do walki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
cyryliaa
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 14 Gru 2009
Posty: 791
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon Lut 06, 2012 7:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj,
Ja również mam toczeń układowy od 15 lat z nefropatia toczniowa 4 stopnia, jestem na encortonie i imuranie, na szczescie skutki uboczne strydow juz dawno daly sobie spokoj z atakowaniem mnie Wink chyba mialy dosc Smile nie mam remisji i nigdy nie mialam, ale jakos sie zyje powolutku Wink
pozdrawaim i witam serdecznie Smile
_________________
Tym daję radę cho­robie, że nic z niej so­bie nie robię

Wolę kulejąc iść naprzód, niż stać wciąż w miejscu z gracją
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
klima245
Senior
Senior


Dołączył: 16 Paź 2006
Posty: 56
Skąd: gdynia

PostWysłany: Pon Lut 27, 2012 4:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, ja tez mam toczen ukladowy z zajeciem nerek, biorę calcort, wcześniej metypred, ostatnio wyniki pogorszyly mi sie i niedlugo zaczną mnie przygotowywać do dializ a potem przeszczepu:(, Zastanawiam sie czy zmiana sterydow nie przyczynila sie do pogorszenia wynikow? Oprocz tego mam osteoporozę i początki zaćmy posterydowej, wszystko przez te sterydy, niby na jedno pomagaja a na drugie niestety szkodzą...
_________________
agatka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen WP Kontakt
kina
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 548
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Pon Lut 27, 2012 6:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!!
Niestety sterydy mają dużo działań niepożądanych, ale można je zminimalizować stosując leki osłonowe na żołądek, suplementację wapnia z wit D3 (wapń najlepiej w postaci chelatu), warto też monitorować stężenie potasu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mel-ania
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Mar 2011
Posty: 776

PostWysłany: Wto Lut 28, 2012 6:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...

Ostatnio zmieniony przez Mel-ania dnia Pon Gru 16, 2013 9:00 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kiniamil
Senior
Senior


Dołączył: 30 Gru 2010
Posty: 67
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Mar 04, 2012 12:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj,
Ja również choruję na nefropatię toczniową. Aktualnie zażywam encorton, imuran i plaquenil. Niestety po roku sterydoterapii wykryto u mnie zaćmę posterydowąSad Okulistka powiedziała,że może zmniejszanie dawki kortykosteroidów spowoduje jej zahamowanie, a wizytę w poradniach: nefrologicznej i reumatologicznej mam dopiero w kwietniu.
Pozdrawiam i trzymaj się.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zolwik323
Super senior
Super senior


Dołączył: 09 Lis 2010
Posty: 92
Skąd: Wawa

PostWysłany: Nie Mar 04, 2012 10:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam bratnią duszę,
Nefropatię toczniową zdiagnozowali mi 2 lipcu 2010 roku. Od tego czasu jestem na sterydach, immunosupresji (cellcept), lekach na nadciśnienie i kilku dodatkach typu osłonowego (prasol, calperos, alfadiol).
Miałem już jedną remisję w styczniu/lutym 2011 roku, ale trwała zaledwie jeden miesiąc (wszystkie wyniki w normie, dobowa utrata biała tylko 0,25g).
Remisję krótką, bo krótką ale wykorzystałem bardzo dobrze - bo w październiku 2011 urodziła mi córka Izabela.
Zaostrzenie choroby, które przyszło po remisji, spowodowało u mnie bardzo wysoki białkomocz ponad 9g, wylądowałem na pulsach w szpitalu. Dodatkowo doszły objawy ze strony stawów, których wcześniej nie miałem - makabryczna sztywność stawów w dłoniach, łokciach, kolanach. Nie byłem w stanie odkręcić butelki z wodą mineralną, albo ukroić kromki chleba. Na szczęście problemy ze stawami trwały dosyć krótko, bo ledwie 3-4 tygodnie, skończyły się i na razie nie mają ochoty wracać.
Obecnie jestem blisko uzyskania kolejne remisji (obecnie tylko białko powyżej normy: 0,60-1,00g). Mam nadzieję nie zepsuć tego jak poprzednio, więc bardzo uważam na siebie głównie w kwestii przeziębień.

ale się rozpisałem.. Wink

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group