Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wielkanoc 2012 - co zagości na naszych stołach ?
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Odżywianie, Diety, Przepisy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
katarzynadudek7
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Mar 2011
Posty: 2293

PostWysłany: Pią Mar 30, 2012 4:59 pm    Temat postu: Wielkanoc 2012 - co zagości na naszych stołach ? Odpowiedz z cytatem

Otwieram wątek Wielkanocny Smile
Co robicie ?
Macie fajne , sprawdzone przepisy ?
Tradycja czy nowoczesność ?
I to co ciekawi mnie najbardziej - jak wygląda menu w Waszych regionach ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pią Mar 30, 2012 10:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bardzo ciekawy temat
ale ja jeszcze sama nie jestem zdecydowana co zrobię
dziewczyny wpisujcie sie i być moze jedna od drugiej cos skorzysta
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewelina266
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 2800

PostWysłany: Sob Mar 31, 2012 9:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmmm
U mnie żurek z jajkiem i mnóstwem mięska w środku. Kroimy w kostkę kiełbaskę, pieczyste mięso. Do tego chrzan.
Jajka faszerowane, z żurawiną, sosem chrzanowym.
Sałatka warzywna (u mnie zawsze z ryżem zamiast ziemniaków).
Pieczone białe kiełbaski.
Talerz z wędlinami, mięsem pieczonym.
Babka, sernik.

I właśnie nie wiem co jeszcze Confused
_________________
Zbieram siły do walki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Sob Mar 31, 2012 11:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie oczywiście
żurek ( domowej roboty sama kiszę)
Wędliny ( też swojskie) w środę wędzenie;)
Jajka ( tez swojskie Laughing )
chrzan z żółtkiem.Smile

Piekę oczywiście sernik ,biszkopt z galaretką . babki,i chyba 3-bita zrobięSmile czekam co dzieci jeszcze zamówią.

Sałatkę jarzynową i z gyrosem;)
i pewnie jakiś pieczony schab może krokiety.

kurcze zgłodniałam



Laughing
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Nie Kwi 01, 2012 5:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sniadanie Wielkanocne

uroczyste z pieknym nakryciem stołu to jest bardzo wazne,
Wielkanoc, najwazniejsza jest święconka,
wszystko co zostało poświecone musi być zjedzone przez wszystkich ,od tego zaczna się sniadanie,
na stole kroluja baby roznego rodzaju,
i oczywsicie jajka, faszerowane , i nie tylko
nie robię zurku ani zadnej zupy, nie lubimy , wedliny ,pieczone mieso na zimno , galaretki drobiowe , sery ,musi być dobry chleb ,kawa i ciasto

obiad ze względu na to ze sniadanie jest obfite zawsze jest sałatka jarzynowa oraz mięsa pieczone i soki lub kompot do wyboru
pozniej ciasta , z potem zimna płyta - sałatki- koniecznie jakaś z jajkami,i do wyboru druga ,
oraz tarty zołty ser z jajkiem i czosnkiem z majonezem cos z rodzaju pasty zrobione
pieczone miesa na zimno, ryby , oraz biała kiełbasa podana razem z sałatkami , najczesciej jest to słatka z ryżem i tunczykiem bo wszyscy lubią
przepisy sa u nasna forum w dziale z sałatkami ,oczywisie na stole nie moze zabraknąć chrzanu , zwykły i z żurawiną
reszta jak wasze przy gosciach wszystko po trochu

wigilia jest bardziej uroczysta i bardzo tradycyjna, na Wielkanoc jest wieksza dowolnośc w doborze menu
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mmm...
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 2766
Skąd: Lublin

PostWysłany: Nie Kwi 01, 2012 6:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewelina266 napisał:
Sałatka warzywna (u mnie zawsze z ryżem zamiast ziemniaków).


ooo!!! nie spotkałam się z czymś takim, u mnie w ogóle robi się bez ziemniaków--marchewka, ogórek kiszony, papryka, jajka, jabłko, kukurydza. Czasem mama da groszek bo szwagier lubi, ale ja wtedy wybieram każde ziarenko Razz
_________________
"To właśnie jest celem istnienia – po prostu żyć i cieszyć się samym życiem"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
monia85
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 7065
Skąd: okolice Wyszogrodu

PostWysłany: Nie Kwi 01, 2012 7:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ziemniaki w sałatce?? A w życiu Mad
Niektórzy w moich okolicach dają ziemniaki do sałatki jarzynowej, ale w mojej rodzinie jakoś na szczęście nie Wink Groszek za to jest Wink

Święta u mnie...
No oczywiście jajka na twardo z majonezem i szczypiorkiem. Dla mnie oczywiście jest zostawiane kilka bez majonezu, bo nie lubię.
Nieśmiertelna sałatka jarzynowa Wink
Śniadanie wielkanocne to oczywiście święconka. Poza tym dobra wędlina, sałatka itp.
Obiad bardziej standardowy - rosół, bigos, kotlety, kurczak pieczony. Do tego zimne przystawki, jakieś papryki marynowane, ogórki kiszone i marynowane, śledzie w oleju (tak, tak, my jesteśmy śledziożerni, jemy śledzie nie tylko na BN Wink ) Sałatki - najczęściej zwykła jarzynowa, bo innych zbytnio nikt nie chce jeść, więc nie robię.
Ciasta - w tym roku mama piecze sernik i makowiec. A ja ciasto drożdżowe z mojej mąki (typ 1850), z fruktozą zamiast białego cukru i z owocami na wierzchu Wink - takie dietetyczne ciacho, a co! W końcu święta Wink
O pysznej kawie do ciasta chyba nie muszę wspominać Wink lub herbacie - co kto woli.
Aaaaa, i winko! Czerwone wytrawne Wink To dla mnie, bo reszta rodzinki woli napoje wyżejprocentowe.
_________________


Dusza nie znałaby tęczy, gdyby oczy nie znały łez. / J.V. Chevey
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
katarzynadudek7
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Mar 2011
Posty: 2293

PostWysłany: Nie Kwi 01, 2012 8:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A u nas po raz pierwszy nie będzie u mnie tylko u siostry Smile Mam nadzieję że jej były mąż nie wyprosi gosci ( już raz tak zrobił bo majątek nadal wspólny ) . I mam nadzieję że babcia mojego męża nie walnie focha bo jeszcze nie wie że pojedzie na święta nie do nas Smile

Menu jeszcze nadal w rozsypce chociaż ja jestem zwarta i gotowa. Czekam na decyzję siostry i mamy bo dzielimy się gotowaniem. I co roku obiecujemy sobie że za rok będzie o połowę mniej Wink

Na śniadanie tradycyjnie będzie żurek ( gdyby nie było to by moja babcia dostała zawału ) oraz zupa chrzanowa. Przetestowałam , z ziemniaczkami i jajeczkiem - pycha Smile http://www.wielkiezarcie.com/recipe27006.html

Na zimno zapewne jajka z sosem tatarskim , sałatka jarzynowa obowiązkowo ( mój mąż ), siostra też dorzuci swoje "eksperymenty" sałatkowe , tarty chrzan , swojskie wędliny , może zrobię schab w galarecie. W ciemno natomiast zrobię "śledziowego tatara" z przepisu http://www.wielkiezarcie.com/recipe21148.html.
Ewelina zaintrygowała mnie pieczoną białą kiełbasą i chyba we wtorek coś wymodzę Wink

Jutro poproszę kuzynkę o przypomnienie przepisu na jajka z kiwi to Wam wrzucę - bardzo smaczna ciekawostka Smile

Na obiad to już na spokojnie ( mam nadzieję ) Wink Powalczę o brak zupy , zapewne nieśmiertelnego rosołu. Ja robię roladki ze szpinakiem zalinkowane juz kiedyś. Smaczne , inne i proste w wykonaniu , mama zrobi zrazy wołowe. Do tego ziemniaczki i surówka.

Jak na razie co do pieczenia to mam tylko klasyczną babkę drożdżową Smile


Jutro siostra i mama maja się określić i dokładnie będzie wiadomo co robimy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Nie Kwi 01, 2012 9:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja zrobie sałatkę z porem jajkami kukurydzą małymi złotymi cebulkami i szczypiorkiem a druga z tuńczykiem i ryżem

sałatkę http://www.wielkiezarcie.com/recipe65.html

moze jeszcze trochę z ananasem

do sałatki jarzynowej kule schabowe z jajkiem w srodku
oraz pieczony kurczak lub indyk

kasiadudek widac ze nie pochodzisz ze śląska bo na obiad u nas za nic nie przejda ziemniaki tylko i wyłacznie kluski Wink Wink
ale ze będzie sałatka jarzynowa to oczywiście kluski odpadają

ciasto czekoladowe z kremem ajerkoniakowym i polane czekolada
babka wilgotna i babka cytrynowa
synowa sernik ,
alkohol - zero
w pierwsze swieto i tak mamy urodziny bratowej ,wiec tam dobry alkohol będzie
biała kiełbaska będzie pieczona a jakże
i masa chrzanu w 3 kolorach
kulki rybne , sledz z czosnkiem sledz w oliwie

a potem Rapacholin i Sylimarol Wink Wink Wink
ja z oczywistych względow wiekszosci nie sprobuję ale co się nawdycham zapachów i sama zrobię to moje Mr. Greeni wystarczy
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Karii
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Sie 2008
Posty: 4372

PostWysłany: Pon Kwi 02, 2012 9:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

katarzynadudek poprszę jeszcze raz przepis na roladki ze szpinakiem Very Happy Nie mogę nigdzie namierzyć a brzmi smakowicie Wink

U mnie od zawsze robi się sałatkę warzywną z ziemniakami Wink

A co do menu to połączenie tradycji z nowoczesnością jako, że tradycja już nam sie przejadła Wink
Bedzie żurek - bo tata uwielbia
jaja z sosem tatarskim, pieczone mięsa, sałatka warzywna, sałatka z selerem pasteryzowanym i jeszcze nad jedną myślimy(?), na obiad kieszonki z piersi kurczaka z suszonymi pomidorami i morelami + ryż i sałatka tzw wiosenna z sałaty, oczywiście śledzie bo cała rodzina(poza mną) śledziowa. Mój wujek pewnie zrobi jakieś nowe pieczone mięsko - ostatnio była kaczka Wink
Na słodko na pewno sernik i mazurek a ja w tym roku chcę zadebiutować z Brownie. Może jeszcze sernik na zimno ewentualnie.
_________________
..:: nieustannie biec pod wiatr, każdej myśl poczuć smak
chwytać życie w dłonie, jak promień słońca w letni dzień ::..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
katarzynadudek7
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Mar 2011
Posty: 2293

PostWysłany: Pon Kwi 02, 2012 9:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proszę bardzo :
http://www.wielkiezarcie.com/recipe77624.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mmm...
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 2766
Skąd: Lublin

PostWysłany: Pon Kwi 02, 2012 4:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm Smile smacznie tu Very Happy

A u mnie na śnianadnie standardowo święconka, żurek z kiełbaską własnej roboty-mięsko-samo chude krojone (chyba od szynki, ale nie jestem pewna) z dodatkami-dokładnie nie wiem co się tam daje do kiełbaski-czosnek na pewno, potem się nakłada do tych flaków i suszy. Kiedyś suszyliśmy na kaloryferze a teraz mama suszy na suszarce do grzybów Very Happy i potem obgotowuje, mrozi i przed podaniem gotuje. PYYYYYYYYYYSZZZZZZZZZNAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!! uwielbiam ją!

sałatka jarzynowa-nieśmiertelna ale ja pochłaniam ją w ogromnych ilościach Very Happy druga z selerem, ananasem i ryżem (coś tam jeszcze jest w środku-tej nie lubię to nie znam składu dobrze)

oczywiście ćwikła-czyli buraczki z chrzanem! Mniam!

Na obiad mama zrobi jakieś danie z karkówki pieczonej, przekładanej jakimś keczupem, ser żółty się gdzieś tam kłania-przepis jej koleżanki. A w drugi dzień będą zawijańce wołowe-z ligawy(polędwica wołowa) z boczkiem, ogórkiem i serem żółtym albo cebulką w środku).
Próbuję przekabacić mamę,żeby nie było surówki z kapusty pekińskiej-ileż lat można to jeść, tylko może sałata?a może zrobię sałatę lodową, z pomidorem, ogórkiem, czerwoną cebulką i fetą?

z wędliny to boczek pieczony, szynka pieczona, pasztet. Plus galareta-inaczej zwane zimne nóżki w galarecie i tyle chyba.

Babki, sernik z brzoskwiniami, cytrynowiec
_________________
"To właśnie jest celem istnienia – po prostu żyć i cieszyć się samym życiem"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Kwi 02, 2012 4:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
w drugi dzień będą zawijańce wołowe-z ligawy(polędwica wołowa) z boczkiem, ogórkiem i serem żółtym albo cebulką w środku)


mmm to są rolady po sląsku , tylko bez sera reszta się zgadza Wink
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mmm...
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 2766
Skąd: Lublin

PostWysłany: Pon Kwi 02, 2012 4:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to widzisz Very Happy a może i bez sera-mama mi tyle przed chwilą opowiadała, że tak mi ślinka ciekła, że pewnie połowy składników nie pamiętałam Very Happy i coś pomyliłam Smile
_________________
"To właśnie jest celem istnienia – po prostu żyć i cieszyć się samym życiem"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Kwi 02, 2012 4:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sprawdzisz w drugi dzien swiat osobiscie Wink
widzę ze tez ciasto cytrynowe będzie
no i sałatka jarzynowa Wink
będziesz miała wałówkę na miesiac po tych swiętach Wink Wink
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Odżywianie, Diety, Przepisy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group