Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Olej Lniany Budwigowej.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Odżywianie, Diety, Przepisy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ewelina266
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 2800

PostWysłany: Pią Kwi 06, 2012 7:55 am    Temat postu: Olej Lniany Budwigowej. Odpowiedz z cytatem

Pytam, bo znajoma mnie prosiła. Czy ktoś z Was pije ten olej?
_________________
Zbieram siły do walki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
katarzynadudek7
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Mar 2011
Posty: 2293

PostWysłany: Czw Maj 17, 2012 3:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie ale właśnie chciałam o to samo zapytać Smile
Mam prospekt i chyba pokopię w tym temacie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ewelina266
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 2800

PostWysłany: Czw Maj 17, 2012 3:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja gdzieś kiedyś czytałam, ze na schorzenia reumatyczne, bóle stawowe itp jest skuteczny.
_________________
Zbieram siły do walki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Pluskotka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Kwi 2012
Posty: 1983

PostWysłany: Czw Maj 17, 2012 3:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

(usunięte)
_________________
"Przyzwyczajenie do ironii psuje charakter."


Ostatnio zmieniony przez Pluskotka dnia Pią Lis 22, 2013 3:48 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
katarzynadudek7
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Mar 2011
Posty: 2293

PostWysłany: Czw Maj 17, 2012 4:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bo to w sumie są omega 3 ( nawet w szpitalu przypominali o braniu ) ale w informatorze opisana jest dieta z olejem.
Pluskotka - jak Wam szło ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
katarzynadudek7
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Mar 2011
Posty: 2293

PostWysłany: Czw Maj 17, 2012 8:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W "rozpisce" jest pasta serowa z olejem Smile Myślałam że to testowałyscie bo nie wiem czy to przechodzi przez gardło Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ania ha
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 09 Lis 2013
Posty: 141
Skąd: opolskie

PostWysłany: Nie Gru 08, 2013 7:25 pm    Temat postu: Olej Lniany Budwigowej Odpowiedz z cytatem

Czytałam na temat tego oleju i postanowiłam spróbować.Nie stosuje żadnej diety jem prawie wszystko z wyjątkiem owoców morza których nie lubię.Olej lniany budwigowy piję raz dziennie dużą łyżkę od sześciu tygodni.Piję podczas posiłku w którym jest bardzo mało tłuszczu.Zauważyłam że na palcach rąk zmniejszyły się sine plamy i są mniej zgrubiałe .Leki doustne łykam dalej ale przestałam smarować ręce maściami stosuję tylko kremy ochronne nie wiem jak będzie dalej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Pią Gru 26, 2014 7:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przemek20 napisał:
olej lniany dobrze jest na rzeźbe


Bede pamietac! Very Happy
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BenOn
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 16 Lip 2015
Posty: 520

PostWysłany: Pią Sie 05, 2016 9:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czesc, odkopuje temat Smile
Lekarz poradzil bym pil ten specyfik, tylko to nie chce przejsc przez moje gardlo, moze jakby zalal spirytem Wink. Pijecie? Macie jakies sposoby na przepchanie przez paszcze? Bo mnie od razu uruchamia sie odruch W i pawik.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Liluu
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 12 Sty 2014
Posty: 2463
Skąd: mazowieckie

PostWysłany: Sob Sie 06, 2016 7:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Benon ja próbowałam, ale żadne sposoby nie dały rady, odruch Rzygi był przy każdym Sad
Próbowałam z białym serem, tak jak podają, można w sieci znaleźć przepis, może Tobie tak się uda, zagryzanie chlebem też nie pomogło Wink
_________________
"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła" Wisława Szymborska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ania_75
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 05 Sty 2016
Posty: 388
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pon Sie 08, 2016 8:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja próbowałam - ni cholery nie przechodziło bleeeeee Confused
odpuściłam
_________________
Przyjaciel to ktoś kto mnie dobrze zna, a mimo to mnie lubi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aiwka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 18 Gru 2011
Posty: 4048

PostWysłany: Pon Sie 08, 2016 10:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Benon ja nim polewałam sałatkę do pracy. Inaczej nie wchodzi Smile Nie wolno dodawać do ciepłych potraw bo robi się gorzki.
_________________
"-Synku jakie zwierzęta mają duże uszy?
- Szynszyle i mamusia" Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BenOn
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 16 Lip 2015
Posty: 520

PostWysłany: Pon Sie 08, 2016 10:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzieki za informacje, dotarlem do kilku sposobow , ale na mniejsze porcje - po pol lyzeczki. Jeszcze nie probowalem jade na antybiotyku i nie chcialbym pawika puszczac Wink

pol lyzeczki na 200ml szklanki soku pomidorowego, wymieszac i doprawic wg smaku
pol lyzeczki do soku pomaranczowego, najlepiej swiezo wyciskany, wymieszac
pol lyzeczki do serka homogenizowanego o twardej konsystencji, np z Biedronki czy Lidla, solidnie wymieszac, najlepiej podobno smakuje z waniliowym z odrobina jagodowej konfitury
pol lyzeczki do surowki na jedna porcje, np surowka z pora, czy swiezej kapusty, albo starta merchewka, czy buraki podsmazane na zimno oczywiscie bo traci swoje wlasciwosci
pol lyzeczki na malym talezyku i np male sledzie z oleju, np koreczki albo jeden po kaszubsku, wg uznania, wybeltac to w tym oleju i zagryzac,
pol lyzeczki na lyzeczke plynnego miodu
pol lyzeczki na dwie kromki chleba lub jedna bulke. Smaruje sie kromki maslem, na to po kroplach pokropic z tej pol lyzczeki, lekko rozsmarowac, nastepnie na to posmarowac solidnie do wyboru: ulubiona pasta rybna, paprykarz, serek twarozkowy kanapkowy, serek topiony, powidla sliwkowe, miod taki jak do smarowania, maslo czekoladowe lub orzechowe.
pol lyzeczki na jeden maly banan, lub polowa duzego, najlepiej twardy, ugniesc lekko widelcem, dodac olej i dalej ugniatac na jednolita mase, podawac np na bulce
pol lyzeczki do zimnego budyniu lub puddingu
pol lyzczeki do ropacianych lodow, no czekoladowych, waniliowych, polane uluionym sokiem lub konfitura.
jak ktos lubi majonez na jajko, zolty ser czy inne przysmaki, to wybieramy twardy majonez kanapkowy, mieszamy z niewielka iloscia oleju, wg uzania, zalezy ile tego uzywamy, ma to dalej byc majonez a nie breja Wink
kilka kropel mozna tez dodac do jablka startego na grubych oczkach, doprawionego cukrem

Podobno w takich ilosciach da sie to przelknac, posilki zaplanowac tak by dostarczyc wymagana ilosc dla organizmu

To tyle na razie, nie probowalem, dostalem od innej osoby, a te z sokami znalazlem w internecie. Zaczyna probowanie za ok 2 tyg, mam nadzieje ze dam rade Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aklepka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Paź 2014
Posty: 352
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Sie 15, 2016 8:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja uwielbiam olej lniany, mogłabym go pic litrami. Rano robię koktajl z pietruszki, cytryny, pierzgi z miodem, dolewam wodę i 2 łyżki oleju lnianego, a do obiadu polewam sałatki, surówki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Pepermint
Junior
Junior


Dołączył: 04 Lis 2016
Posty: 8

PostWysłany: Sob Lis 26, 2016 6:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piję codziennie kieliszek oleju lnianego ale by przeszedł przez gardło to biorę łyk oleju i razem z tym wielki łyk soku z pokrzywy lub czarnej rzepy. Jakoś przechodzi przez gardło. W innym przypadku mam wrażenie, że olej samochodowy popijam...
Dodatkowy plus u mnie przy zespole suchości, że łatwiej po czymś taki zjeść śniadanie bo wszystko oblepione tym olejem i łatwiej się połyka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Odżywianie, Diety, Przepisy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group