Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Córka z toczniem
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ZDoris
Junior
Junior


Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 6
Skąd: Żywiec

PostWysłany: Pon Lis 19, 2012 3:39 pm    Temat postu: Córka z toczniem Odpowiedz z cytatem

Witam u mojej 8letniej córeczki zdiagnozowano toczeń rumieniowaty podostry skórny. jestem załamana boję się czytać netu wszystko brzmi strasznie a żaden z lekarzy nie chce mi powiedzieć jak jej dalsze życie będzie wyglądało, w jakim tempie się choroba może rozwijać...milion pytań a jak co do czego to pustka. Rok chodziłam od lekarza do lekarza zaczęło się od wyprysków w okolicy kostek w kółko maści a my smarowałyśmy smarowałyśmy i było coraz gorzej.nie wiem jakie wy macie odczucia ale mnie lekarze nie słuchali mówili że brakuje mi cierpliwości ...dopiero jak zajęło praktycznie całą skórę to stwierdzili że to atopowe zapalenie skóry znów szpital, diety...aż w końcu wzięli wycinek skóry i jest diagnoza:( nie wiem jak jej to powiedzieć jak z nią o tym rozmawiać...widzi że coś jest nie tak 3 szpitale za nami...bierze sterydy apetyt ma straszny. chaotyczne to co piszę ale tak się czuję.Pozdrawiam Was
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Agnieszka2211
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 28 Sie 2012
Posty: 350
Skąd: Bydgoszcz - okolice

PostWysłany: Pon Lis 19, 2012 5:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czulam sie tak samo 2 miesiace temu jak zdiagnozowali tocznia u mnie. Mam male dzieci, mnostwo pytan bez odpowiedzi.

Wiesz, kazdy przypadek jest inny wiec chyba nikt nie da CI odpowiedzi chyba.
Niestety tylko czas pokazuje co dalej.
Miala corka robone badania ANA?

Ja po 2,5 mies. leczenia mam dobre wyniki i sterydy zmniejszane.
a dalej? Mam zyc normalnie, cieszyc sie zyciem, znalezc pasje, ktora bedzie dawala radosc i chec do zycia.

Ja juz przywyklam do tej mysli, ze jestem chora, ale z poczatku ciezko bylo
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
bellybelly
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lut 2012
Posty: 1270

PostWysłany: Pon Lis 19, 2012 7:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Smile
Toczeń skórny nie jest moją mocną stroną. Moja mama miała stwierdzony po badaniu wycinka ale ponieważ wyniki ANA miała ujemne to...stwierdzono, że to jednak nie jest toczeń Confused
Poczytaj forumowe porady i doświadczenia oraz doniesienia medyczne.

Buziaki dla córki Buziak
_________________
"Nie dyskutuj z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewelina266
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 2800

PostWysłany: Pon Lis 19, 2012 7:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Doris.
Jestem mamą 6 latki u której "przygoda" z chorobą zaczeła się w wieku 3 lat. Początki były bardzo ciężkie zarówno dla córki jak i dla nas, rodziców. Byłam załamana. Szukałam informacji w internecie, dużo czytałam, chciałam wiedzieć jak najwięcej. Konsultowałam przypadek z kilkoma lekarzami. Szukałam pomocy wszędzie gdzie się dało.
Teraz patrząc po tym czasie na to, wiem, ze ta moja determinacja dużo mi dała, ale... teraz jestem już spokojna (w miarę). Robimy kontrolne badania, jeździmy na oddział na wizyty, bierzemy leki i jest naprawdę wszystko dobrze. Są nie ukrywam chwile lęku, bezsilności, ale musimy cieszyć się tym, że nasze dzieci są z nami. Dawać im mnóstwo miłości.
Pamiętaj aby traktować córkę jak normalne zdrowe dziecko. Ona może naprawdę robić wszystko to co inne dzieci. Możesz też jej powiedzieć o chorobie (to już kwestia dziecka), ale nie robić z tego tragedii.
Jeżeli masz jakiekolwiek pytania, wątpliwości albo po prostu chcesz pogadać-pisz!
Trzymaj się.

P.S. Jaki ma córka wynik ANA?
_________________
Zbieram siły do walki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
cyryliaa
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 14 Gru 2009
Posty: 791
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon Lis 19, 2012 9:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj,
chyba rozumiem jak się czuje Twoja córka...sama mialam zdjagnozowanego tocznia w wieku 9 lat - teraz mam 25 Wink
bedzie wszystko dobrze, musisz byc dla niej wsparciem, choc gwarantuję Ci że córka szybko dorośnie...
pozdrawiam
_________________
Tym daję radę cho­robie, że nic z niej so­bie nie robię

Wolę kulejąc iść naprzód, niż stać wciąż w miejscu z gracją
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
monia85
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 7065
Skąd: okolice Wyszogrodu

PostWysłany: Pon Lis 19, 2012 10:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj na forum Smile
_________________


Dusza nie znałaby tęczy, gdyby oczy nie znały łez. / J.V. Chevey
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Pon Lis 19, 2012 10:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj na forum i życzę zdrowia dla córki!
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ZDoris
Junior
Junior


Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 6
Skąd: Żywiec

PostWysłany: Wto Lis 20, 2012 7:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wczoraj jak czytałam wiadomości od WAS łzy płynęły mi jak grochy...dziękuję.
tak mamy wyniki ANA profil1:nRNP/Sm, Sm,SS-A, RO-52, SS-B,Scl-70, Jo-1, CENP, dsDNA, Nukleosomy, Histony, Rybosomalne białko P-ujemny, DsDNA-dodatni no i część w toku PANCA, cANCA Krioglobuliny i poziom dsDNA. do tego badanie histopatologiczne wycinka skórnego: obraz mikroskopowy przemawia za:Erthematodes. byłysmy na dermatologii w Katowicach u dr.Barbary Szpyrki najpierw stwierdziła że to atopowe zapalenie skóry wykluczyła chorobą pęcherzową ale potem stwierdziła że nie może nam pomóc że rozkłada ręce że potrzebna szersza diagnostyka i poleciła Chorzów oddział Alergologii i Immunologii dr Magdalena Sąda - Cieślar jak tylko ją zobaczyła to stwierdziła że to nie żadne atopowe zapalenie skóry ani alergia i zleciła szerszy zakres badań i w końcu wycinki skórne. Po wycinkach skórnych skierowała nas do Sosnowca na oddział Reumatologii do dr.Anny Greuenpeter tam na nowo chcieli zobaczyć wycinki skórne i po swojemu badania wykonali ale badania zaczęły spływać to podtrzymali diagnozę praktycznie od września jest na sterydach. teraz 10mg Encortonu i Arechin apetyt ma straszny przez sterydy. 3 grudnia mamy wizytę jestem pełna obaw bo chciałabym żeby dobry lekarz ją prowadził. doradźcie coś kochani...pozdrawiam[/u]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
renia79
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 2519
Skąd: wszechświat

PostWysłany: Wto Lis 20, 2012 7:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam cieplutko i zdrówka dla córci, a dla Ciebie wytrwałości Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewelina266
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 2800

PostWysłany: Wto Lis 20, 2012 9:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jakie ma miano przeciwciał?

Jeżeli chodzi o dobrych lekarzy to sama musisz znaleźć takiego, któremu zaufasz. Pisze to po swoich własnych doświadczeniach. Ja również jeździła, szukałam, konsultowałam. I dopiero miesiąc temu postanowiłam, ze pozostane pod opieką lekarzy, którzy są najbliżej miejsca naszego zamieszkania, którze zdiagnozowali córkę. Każdą zmianę powinno się pokazać lekarzowi i dlatego powinien być "pod ręką". Ostatnio byłam na konsultacji w Bydgoszczy a z Legnicy jest to ok. 430 km. Przez dwa lata jeździłam do Instytutu Reumatologii w Warszawie, z którego zrezygnowałam. Teraz pozostajemy we Wrocławiu.
_________________
Zbieram siły do walki.


Ostatnio zmieniony przez ewelina266 dnia Wto Lis 20, 2012 9:23 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Wto Lis 20, 2012 9:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj na forum Smile
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
maglia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Mar 2012
Posty: 461
Skąd: Pomorze

PostWysłany: Wto Lis 20, 2012 10:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Smile
I dużo zdrówka dla córki, z czasem wszystko się poukłada. Leki zaczną działać i córcia się lepiej poczuje - tego Wam życzę Wink
_________________
Sprzątanie w domu, w którym dorastają dzieci, jest jak odśnieżanie chodnika zanim przestanie padać.
Phyllis Diller
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bellybelly
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lut 2012
Posty: 1270

PostWysłany: Wto Lis 20, 2012 10:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polecam za Eweliną lekarkę z Bydgoszczy przynajmniej zanim diagnoza będzie pewna. Troszkę info o niej pozbierałam...polecają ją pacjenci i koledzy po fachu.
Co do apetytu córci to poczytaj trochę o sterydach...może zmiana encortonu na medrol byłaby wskazana. Każdy inaczej reaguje na te leki. Ja po encortonie puchłam i tyłam masakrycznie (brałam go 2 lata) a na medrolu (6 lat) jest rewelacja. Może Twoja córcia też należy do tej grupy, której encorton nie służy.
Trzymajcie się ciepło Buziak[/b]
_________________
"Nie dyskutuj z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Wto Lis 20, 2012 12:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam na forum.. dobrego lekarza.. i duuuuuzo zdrowka dla corci.. Buziak Buziak Buziak
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Agnieszka2211
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 28 Sie 2012
Posty: 350
Skąd: Bydgoszcz - okolice

PostWysłany: Wto Lis 20, 2012 2:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja bralam encorton jako dziecko (czesto chorowalam na pluca i krtan) i tylam. Teraz przy toczniu mam metypred i jest ok.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group