Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Orzeczenie o niepełnosprawności. cz.2
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
denim85
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 24 Wrz 2012
Posty: 487

PostWysłany: Wto Paź 14, 2014 2:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Paulina Kasia ma racje to nie ma znaczenia czy nowy czy stary pracodawca, nie wiem tylko czy przystosowanie miejsca pracy to nie jest tylko u nowego pracodawcy.

Ja żałuje że na studiach nie miałam, studiowałam dziennie więć może by jakieś socjalne przysługiwało wtedy ale jak mi ktos tłumaczył zrób to bedziesz miała karte parkingową i tańsze przejazdy ( a itak miałam z racji studiów) to nie widziałam w tym sensu.
Zreszta nie chciałam żeby ktokolwiek wiedział że jestem chora bardzo ambicjonalnie do tego podchodziłam, bałam się że nie dostane przez ten światek pracy ale jak wyszła nowa choroba to musiałam schować ambicje i pogodzić się z faktami, teraz uważam że należy korzystac ze wszystkiego co się należy bo napradę nie jest na łatwo- taka refleksja dla osób które podchodzą do tematu ambitnie i nie chcą mieć stopnia.
_________________
My kobiety jesteśmy aniołami, a gdy się nam podetnie skrzydła, lecimy dalej na miotle!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Pluskotka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Kwi 2012
Posty: 1983

PostWysłany: Wto Paź 14, 2014 3:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Denim też żałuję, że zagapiłam się na studiach. Dopiero mądra się zrobiłam jak chłop mi się ze stopniem trafił. Wcześniej nie szukałam sobie takich ułatwień.
_________________
"Przyzwyczajenie do ironii psuje charakter."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
paulina_87
Gość





PostWysłany: Sro Paź 15, 2014 9:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie zgodzę się z Wami i będę stała przy swoim stanowisku. Podam przykład mojej mamy: pracuje u prywaciarza od X lat, rok temu stanęła na komisję i dostała umiarkowany stopień niepełnosprawności. Jej obecny pracodawca nie otrzyma dotacji do wynagrodzenia z PFRON (SODiR). Otrzyma ją tylko pracodawca, który zatrudni ją teraz. I nie może jej zwolnić obecny, zatrudnić od nowa - takie omijanie prawa nie podziała.
I jeszcze raz dodam, nie wiem czy w międzyczasie nie uległy zmianie przepisy dotyczące tego, co wyżej opisałam czyli o dofinansowanie do wynagrodzenia pracownika.
Powrót do góry
meguchna
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 4371

PostWysłany: Sro Paź 15, 2014 10:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dofinansowanie jest nadal.Paulina u mnie w pracy koleżanki i koledzy w trakcie trwania stosunku pracy
dostały również orzeczenia i mój zakład z tego tytułu otrzymuje dofinansowanie dofinansowanie.
Być może pracodawca Twojej mamy zatrudnia zbyt małą liczbę osób lub innych wymogów nie spełnia.
_________________
Każdy z nas ma dwie rzeczy do wyboru:
jesteśmy albo pełni miłości...albo pełni lęku.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
magdalena laura
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 1288
Skąd: opolskie

PostWysłany: Sro Paź 15, 2014 11:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zgadzam się z meguchną też dostałam orzeczenie w trakcie zatrudnienia co prawda stopień znaczny ale tak czy siak pracodawca otrzymuje dofinansowanie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
katarzynadudek7
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Mar 2011
Posty: 2293

PostWysłany: Sro Paź 15, 2014 12:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jak piszą dziewczyny i jak pisałam wcześniej - po spełnieniu wymogów ma ulgę w składce. Ja miałam wcześniej na schorzenie zwykłe a teraz mam dodatkowo specjalne i dostają wyższe ulgi.

Wiadomość dla posiadaczy kart - prawdopodobnie ich ważność zostanie przedłużona do połowy 2015 r - podpisane przez sejm, czeka na senat i prezydenta.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
denim85
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 24 Wrz 2012
Posty: 487

PostWysłany: Sro Paź 15, 2014 6:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Paulina może chodzi o to że jak pracodawca ma do 20 pracowników to dostaje zawsze, ale zakład który ma powyżej musi mieć min 6% zatrudnionych niepełnosprawnych żeby dostać dofinansowanie więc jeżeli twoja mama jest jedyna z ożeczeniem na np 30 osób to zakład nie dostanie dofinansowania[/b]

Wiesz jak szukałam pracu to te przepisu miałam w małym paluszku ale tera już mi troche uciekło ale nie kojaże żadnego punktu w którym by pisało że to musi być nowy pracodawca.
_________________
My kobiety jesteśmy aniołami, a gdy się nam podetnie skrzydła, lecimy dalej na miotle!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Cinderella_Doe
Junior
Junior


Dołączył: 04 Gru 2014
Posty: 19
Skąd: okolica Będzina

PostWysłany: Pią Gru 12, 2014 9:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeczytałam wątek i nie znalazłam info o własnej działalności w przypadku stopnia (chyba, że przeoczyłam). Nurtuje mnie ten temat, bo jestem w ciąży, mam umowę czasową, przedłużą mi ją tylko do porodu. Do czasu przedszkola zamierzam zajmować się dzieciaczkiem, nie mam z kim zostawić na 8h. Ponadto wiecie jak jest - nawroty choroby... Od dłuższego czasu zastanawiam się nad działalnością gospodarczą, małą, którą pogodzę z chorobą i opieką nad dzieckiem. Tak, żeby coś robić, realizować się. Zwłaszcza, że mam doświadczenie, prowadzę firmę męża, księgowość itd.
Czytałam, że mając orzeczenie można mieć opłacane składki społeczne prowadząc dg. To jest bardzo dużo dla małego, nowego przedsiębiorcy, zwłaszcza schorowanego. Czy ktoś z Was ma doświadczenie w tej materii? Czy mamy na forum jakiegoś przedsiębiorcę? Smile
_________________
Piękno i szczęście jest wokół nas, czasami tylko wystarczy znaleźć w sobie siłę, żeby otworzyć oczy Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Pluskotka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Kwi 2012
Posty: 1983

PostWysłany: Pią Gru 12, 2014 10:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poczytaj na stronie PFRON, dość zgrabnie to opisali.
http://www.pfron.org.pl/pl/obsluga-dofinansowan-i/refundacja-skladek-na/osoba-niepelnosprawna
_________________
"Przyzwyczajenie do ironii psuje charakter."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Cinderella_Doe
Junior
Junior


Dołączył: 04 Gru 2014
Posty: 19
Skąd: okolica Będzina

PostWysłany: Nie Gru 14, 2014 1:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo dziękuję Pluskotka Smile Wystarczyło poszukać na stronie PFRONu Embarassed

Przeczytałam i mam pytania do osób korzystających z dofinansowania (mam nadzieję, że takie osoby tu są).

Nurtuje mnie kwestia księgowania w niepełnej księgowości (pkpir). Pomocy de minimis nie księguje się w koszty, a składki społeczne stanowią koszt. Czy księgujecie tylko przewidywaną różnicę, między kwotą wpłaconą a refundowaną? Nastręcza to trochę trudności, ponieważ metoda kasowa wymaga księgowania w trakcie poniesienia kosztu, czyli w dniu zapłaty składek, a wniosek o refundację składa się po zapłaceniu składek. Chyba, że lepszą metodą jest odpis już pomniejszonych składek dopiero przy składaniu PIT, co ma też minus w postaci płacenia wyższej zaliczki na podatek dochodowy. Jaką metodę stosujecie i ile w praktyce czeka się na wypłatę refundacji?
_________________
Piękno i szczęście jest wokół nas, czasami tylko wystarczy znaleźć w sobie siłę, żeby otworzyć oczy Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
meguchna
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 4371

PostWysłany: Pią Mar 27, 2015 1:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szykują się zmiany...
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/250984?utm_source=biuletyn&utm_medium=email&utm_campaign=26.03.2015
_________________
Każdy z nas ma dwie rzeczy do wyboru:
jesteśmy albo pełni miłości...albo pełni lęku.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zahary
Junior
Junior


Dołączył: 18 Maj 2015
Posty: 5

PostWysłany: Wto Maj 19, 2015 11:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niech zmienią to że człowiek na wózku który nie ma żadnych szans przy obecnej medycynie na wyzdrowienie nie musiał co 2 lata starać się o grupę inwalidzką.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Małgosia1
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 1600
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Czw Lip 23, 2015 4:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat z orzeczenia o niepełnosprawności " Na podstawie oceny stanu zdrowia....,przyznać Pani lekki stopień niepełnosprawności, do którego zalicza się osobę o naruszonej sprawności organizmu, powodującej w sposób istotny obniżenie zdolności do wykonywania pracy, w porównaniu do zdolności, jaką wykazuje osoba o podobnych kwalifikacjach zawodowych z pełną sprawnością psychiczną i fizyczną. W związku z powyższym na posiedzeniu składu orzekającego stwierdza się, ze Pani Małgorzata... ze względu na rodzaj schorzenia i stan zdrowia jest zdolna do pracy lekkiej na otwartym rynku pracy. Schorzenia powodują w sposób istotny obniżenie zdolności do wykonywania pracy, w porównaniu do zdolności, jaką wykazuje osoba o podobnych kwalifikacjach zawodowych z pełną sprawnością psychiczną i fizyczną."

Zaznaczyli mi jeszcze, że nie wymagam szkolenia, ani nie wymagam odpowiedniego zatrudnienia. Mam pracować na otwartym rynku pracy.
Wpisali mi jeszcze oprócz: 06-E, 11-I, bo przecież Toczeń z zajęciem OUN jest inną chorobąIdea

Jedno przeczy drugiemu. Będę się odwoływać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
meguchna
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 4371

PostWysłany: Czw Lip 23, 2015 4:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie o tym samym pomyślałam.Odwołuj się.A wcześniej miałaś stopień umiarkowany czyli uzdrowili Cię?
_________________
Każdy z nas ma dwie rzeczy do wyboru:
jesteśmy albo pełni miłości...albo pełni lęku.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ania__32
Super senior
Super senior


Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 84
Skąd: Niemcy

PostWysłany: Pią Lis 06, 2015 7:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,nie wiem czy jestem tu w temacie ale zawsze jak zaloze nowy post jest przenoszony.
Otoz mam pytanie,czy trzeba na rozmowie kwalifikacyjnej powiadomic pracodawce ze jest sie chorym i stopien uposledzenia?
Ja mam 30 procent i w formularzu o przyjecie o prace przy pytaniu czy mam jakis stopien uposledzenia,ktory by wplywal na wynik mojej pracy zaznaczylam ze nie.To praca w realu na kasie.Teraz mecza mnie wyrzuty sumienia,umowa podpisana od poniedzialku zaczynam.Boje sie ze nie dam rady i ze wyjda moje dolegliwosci na jaw.Postanowilam nie podawac mojej choroby po mam zle doswiadczenia.Cz moge miec jakies konsekwencje utajenia tego?Nadmieniam ze nie mialam wiekszych problemow okolo 10 lat nie bylam w szpitalu itp.Pracowalam w sklepie 3 lata z odzieza i nie bylam na zwolnieniu z powodu tej choroby.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 6 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group