Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Nic nie wiem...

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Hortensja
Junior
Junior


Dołączył: 13 Lip 2021
Posty: 3

PostWysłany: Pią Gru 17, 2021 6:41 pm    Temat postu: Nic nie wiem... Odpowiedz z cytatem

Cześć, przeczytałam dużo postów, dużo informacji, bardzo pomocnych. Jednak na razie nie wiem co mam myśleć o sobie. Od kilku lat jestem zmęczona, mam swędzenie skóry nóg, bóle łydek, teraz stwierdzono u mnie Hashimoto, anemie z niedoboru żelaza. Od kilku miesięcy mam rumień na twarzy i swędzą mnie też oczy. Skóra na twarzy mnie piecze, boli i jest opuchnięte. Alergia wykluczona. Dermatolog powiedział, ze to trądzik różowaty. Robiłam badania z krwi i wszystko w normie. Crp też. Test na kiłe ujemny, aso w normie. Rok temu robiłam ana w diagnostyce wynik 1:320. Mam anty-tg 311 norma do 4. Potem poszłam z tym wynikiem do reumatologa, który skierował mnie na szczegółowe badania do szpitala. W szpitalu zrobiono mi ponownie ana wynik ujemny. Inne przeciwciała ujemne. Wtedy nie miałam tego rumienia i pieczenia skóry. Po za tym po rozjaśnianiu wyszła mi połowa włosów, a skóra na głowie mnie też swedzi, boli. Chodzę od lekarza do lekarza i dalej nic nie wiem. Jeśli moglibyście coś podpowiedzieć, byłabym wdzięczna. Poszłam teraz do innego reumatologa i ten lekarz powiedział, ze nie wygląda mu to na toczeń, ten rumień na twarzy, dodatkowo tylko się bardziej zdołowałam bo na koniec dodał, zebym tylko nie planowała rodzić dzieci, bo po ciąży matki, które chorują na toczeń nie są w stanie zająć się dziećmi. Proszę o jakieś informacje czy po ciąży następuje gwałtowne zaostrzenie choroby, i czy ten rumień czy boli, piecze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Hortensja
Junior
Junior


Dołączył: 13 Lip 2021
Posty: 3

PostWysłany: Pią Sty 28, 2022 9:46 pm    Temat postu: Proszę o kontakt Odpowiedz z cytatem

Szukam kontaktu z osobami które nie mają jeszcze diagnozy, lub już wiedzą z czym walczą tj że to toczeń Ja niestety nic dalej nie wiem, a czuję się coraz gorzej, mam na razie stwierdzone hashimoto i anemię. Robię badania i wszystko dobrze a dalej samopoczucie kiepskie. Chciałam zapytać o parę kwestii osoby które chorują na tocznia. Czy motyl na twarzy piecze, czy objawia się wysypkom, czy może tylko zaczerwienieniem. Od ok roku mam dziwne objawy i proszę o kontakt osoby.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group