Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

uporczywe wymioty
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość






PostWysłany: Sob Paź 16, 2004 6:37 pm    Temat postu: uporczywe wymioty Odpowiedz z cytatem

Bardzo prosze o pomoc.Nie wiem juz co mam robic bardzo czesto wymiotuje .wstaje rano i wymiotuje sama żółcią nie moge jesc ani pic.
Moge liczyc tylko na siebie poniwaz moj rodzinny nie pomaga mi.Zrobilam amylaze na trzustke i wyszlo ok.nie wiem co mam robic jekie badanie zrobic by potwierdzic co mi dolega.A nie chce isc do szpitala.
Choruje na vasculitis systemica.Juz raz mi nikt nie pomogl i mialam powazna operacje brzucha.Mam dosc lekarzy .

Ewa
Powrót do góry
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Paź 17, 2004 2:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brzmi naprawdę niepokojąco, dlatego mimo całej niechęci do lekarzy chyba najlepiej zrobisz jak się udasz na fachowe konsultacje. Nie warto się tak męczyć, może jednak coś pomogą?
Nie wiem co ci poradzić, jedyne co mi przychodzi do głowy to oczywiście wątroba, może warto sprawdzić tzw. próby wątrobowe, poziom transaminaz ALT, AST, fosfotazy zasadowej i bilirubiny – podwyższenie tych parametrów będzie świadczyło o problemach z funkcjonowaniem wątroby i dróg żółciowych.
Mnie w trakcie ostrej fazy choroby (zapalenie wątroby) łapały ostre mdłości, ciągle mi było niedobrze i słabo. Wymioty, jeśli już mi się udało, to i tak nie przynosiły żadnej ulgi...
Trochę chyba pomagał silimarol, heparegen.

Trzymaj się i spróbuj się przełamać co do lekarzy...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
pineska
Junior
Junior


Dołączył: 17 Paź 2004
Posty: 1
Skąd: szczecin

PostWysłany: Nie Paź 17, 2004 8:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

miesiac temu dowiedzialam sie, ze mam toczen.przeciwciala przeciwjadrowe 42,5 ,malo leukocytow,zelaza,magnezu,potasu.tylko OB mam w normie.przez cale lato bolaly mnie nogi,rece,glowa i lewe oko,mam zaburzenia widzenia,swiatlowstret i "motylka" na twarzy.
czuje sie fatalnie i lecze sie prywatnie(nie rejestruja juz na ten rok),biore arechin, enkorton 15 mg i czekam na miejsce w szpitalu do przyszlego roku bo limity wyczerpane. bylam u psychiatry i teraz jeszcze lecze depresje.bole rak i nog sa mniejsze odkad biore leki,ale nadal kreci mi sie w glowie wszystko w calym ciele pulsuje a bol wedruje w rozne miejsca. jak z tym zyc? co robic dalej? jak pracowac-uwielbiam swoja prace,ale nie moge sie nawet skupic, nie mowiac o bolu,mdlosciach i migajacym obrazie przed oczami. poradzcie prosze. jeszcze dwa pytania: cz OB moze byc w normie przy toczniu?, i czy p/przeciwjadrowe moga spasc i kiedy?

beata
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bas
Gość





PostWysłany: Nie Paź 17, 2004 9:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wierzę w naturalna mądrośc organizmu, jesli wymiotujesz to znaczy że coś zlego dzieje się w twoim organizmie, on sam wyrzuca na zewnatrz to czego nie chce w srodku to co złe niedobre nie zdrowe, martwe... powodów moze byc milion a moze i więcej, kiedys b. duzo czytałam o medycymie chińskiej, według niej kazda choroba ma swój poczatek w układzie pokarmowym, czasami od momentu kiedy takie zaburzenie zacznie funkcjonowac schorzenie rozwija sie przez lata, cos w tym jest...
Podobnie jak ty omijam lekarzy szerokim łukiem, mimo że choruje na tocznia, grzecznie łykam tabletki robie wyniki, na szczę scie nic złego sie nie dzieje, drobne obrzeki to jeszcze nie tragedia, zawsze staram sie nie narzekac na wizycie kontrolnej, bo kiedy tylko tak sie dzieje dostaje recepty na tony leków a kiedy pózniej czytam ulotki własy mi staja dęba. z przerazenia...
bas
Powrót do góry
lisek
Junior
Junior


Dołączył: 18 Paź 2004
Posty: 3

PostWysłany: Pon Paź 18, 2004 3:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może pomogłyby zwykłe leki p/wymiotne;
metaclapramid,torekan ,czy diphergan.Poradż się w aptece.

zawroty może są od zbyt dużej dawki l/depresyjnych. przeczytaj uważnie ulotkę.trzymaj się mocno
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gość






PostWysłany: Pon Paź 18, 2004 8:42 pm    Temat postu: wymioty Odpowiedz z cytatem

Witam. metoclopramid i torecan nie pomaga .Dostalam wczoraj od lekarza gasprid.fenectil.juz nie wiem co robic.gastroskopia dobrze wyszla .
Ewa
Powrót do góry
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Paź 19, 2004 7:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

znalazłam przypadkiem kilka słów o imbirze, który ma podobno łagodzić mdłości i zapobiegać wymiotom
http://www.borgis.pl/czytelnia/pf/2002/01/07.php

no i jeszcze kilka metod naturalnych wspomagających (skoro leki nie działaja to może warto spróbować):

Zioła:
Herbatka imbirowa
Do gorącej herbaty dodaj dwie łyżeczki sproszkowanego imbiru. Jeśli obawiasz się mdłości podczas czekającej cię podrózy, napij się herbatki na pół godziny przed wyjazdem.
Aromatoterapia:
Wąchanie olejku miętowego
Nasącz chusteczkę kilkoma kroplami olejku z mięty, bazylii lub melisy. Kiedy poczujesz, że zbiera ci się na wymioty, przyłóż ją do nosa i intensywnie wąchaj.
Akupresura:
Uciskaj punkt O6 (punkt leży 2 cuny powyżej fałdu zgięcia stawu nadgarstka, pomiędzy ścięgnami mięnia zginacza promieniowgo nadgarstka i mięśnia dłoniowego długiego) oraz GRP12 (na śródlinii przedniej, 4 cuny powyżej pępka) ---> obrazek --->
http://www.akupresura.akcjasos.pl/nudnosci_i_wymioty_d.html

pij dużo, bo trochę się pewnie odwodniasz!
trzymaj się
------------------
przy okazji o imbirze ze stron p.Różańskiego:
http://www.pwsz.krosno.pl/~henroz/zingiber.html

Preparaty imbirowe handlowe:

Avioplant (Phytopharm Klęka) - kaps. 300 mg - 1-2 kaps. 4 razy dz., w razie nudności co 4 godziny 1 kaps.
Zinaxin (Eurovita) - kaps. 255 mg.


Ostatnio zmieniony przez nenya dnia Wto Paź 19, 2004 11:39 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
narcyzia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 30 Sie 2003
Posty: 212
Skąd: Ostrołęka

PostWysłany: Wto Paź 19, 2004 11:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a wiecie co mi do głowy przyszło....hmmm, sama nie wiem czemu...

moze to poprostu ciążaSmile

nie wiem dlaczego mi to przyszło do glowy, ale jesli to mozliwe to moze dobrze byłoby zrobic poprostu test.
_________________
Kasia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
laleczka
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 19 Lis 2003
Posty: 108
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Paź 19, 2004 12:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chyba to nie dziwne, bo ja jak pierwszy raz czytałam ten watek, to od razu o ty pomyslałam Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gość






PostWysłany: Wto Paź 19, 2004 2:42 pm    Temat postu: ciaza odpowiedz Odpowiedz z cytatem

Nie nie jestem w ciazy na 100 %. a wymioty sa juz od roku tylko wtedy co miesiac dwa a teraz codziennie.Ewa
Powrót do góry
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Paź 19, 2004 3:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

współczuje ci, naprawdę. wiem jakie to jest męczące.
mi przy mdłościach od razu robi się słabo, "miękkie nogi", zlewam się potem, tylko u mnie na ogół na tym etapie się kończy - bez wymiotów.

i wiem że u mnie to wina wątroby i dróg żółciowych
a jak poczytałam sobie jakie mogą być inny przyczyny to ...
od cholery ich!
może na coś jeszcze wpadniesz jak to poczytasz:
mdłości i wymioty

środki na łagodzenie mdłości to za mało, życzę ci żeby jak najszybciej udało się ustalić przyczyny twoich dolegliwości
pozdro!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gość






PostWysłany: Wto Paź 19, 2004 4:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziekuje wszystkim za pomoc.W piatek ide do gastrologa moze on pomoze mi.a Jak nie w poniedzialek ide do rodzinnego po skierowanie do szpitala.
Bardzo sie boje bo schudlam bardzo duzo.Wszyscy znajomi to widza i martwia sie.Ewa
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Sob Lis 06, 2004 10:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich.Dalej mecze sie z wymiotami.Gastrolog przebadal mnie i stwierdzil ze nie moze mi pomoc.We wtorek ide na tomografie glowy z podejrzeniem guza mozgu.Trzymajcie za mnie kciuki.Pozdrawiam Ewa
Powrót do góry
gość
Gość





PostWysłany: Wto Lis 09, 2004 11:29 pm    Temat postu: wymioty Odpowiedz z cytatem

1. szybko do fachowca (internista) w poradni przy dużym szpitalu(najlepiej akademickim).
2. jeśli boisz się iść do szpitala - zainwestuj w psychologa.
3. można poradzić się lekarza w poradniach wirtualnych, można dzwonić po poradę do lekarzy z punktu 1.
4. leków p/wymiotnych jest dużo i pewnie te najlepsze by pomogły(szukaj w internecie - używałaś do tej pory tych z niższej półki), ale jeśli wymioty trwają rok trzeba koniecznie próbować znaleźć przyczynę!
5. chorujesz na chorobę, która może mieć związek z wymiotami - ale to musi ustalić lekarz.
6. konsultacje co do własnego zdrowia i zdrowia najbliższych w poważnych sprawach - z trzema lekarzami.
powodzenia
Powrót do góry
paproshka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Lis 2008
Posty: 6425

PostWysłany: Nie Lis 09, 2008 3:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmmm ja również do momentu zajścia w ciążę miałam prawie codziennie torsje, więc rozumiem problem i szczerze współczuję...było to o tyle nagminne,że pierwszych symptomów ciąży nie rozpoznałam...Po urodzeniu dziecka minęło jak reką odjął...choć prawdopodobnie jest to zasługa odstawienia Arechiny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group