Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Lupus band test

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GochaGocha
Junior
Junior


Dołączył: 26 Cze 2018
Posty: 3

PostWysłany: Nie Lip 01, 2018 2:09 pm    Temat postu: Lupus band test Odpowiedz z cytatem

Cześć. Jestem nowa na forum. Witam serdecznie. Moja historia jest długa, ale nie będę zanudzać, więc tak skrócę trochę. Od 13 lat mam silne bóle stawów i różne zmiany skórne. Bylam zbywana przez wielu lekarzy, więc diagnostyka i pomoc była zerowa. Od ponad roku dołączyło sporo innych objawów tj stany podgorączkowe, permanentne zmęczenie, silne livedo reticularis, ciągłe bóle głowy i zapalenie układu pokarmowego i zatok, czerwone plamy na policzkach i dekolcie, dretwienia kończyn i in. Pierwsza diagnostykę rozszerzyła fajna dermatolog. Przeciwciala ana dodatnie 1:400 typ świecenia ziarnisty i cytoplazmatyczny. W ana3 dodatnie dsdna i dfs70. Nieprawidłowa kapilaroskopia. Diagnoza nieokreślone układowe zajęcie tkanki łącznej. Teraz miałam pobrany wycinek lupus band test ze skóry niezmienionej chronionej od słońca. Wynik dodatni. Czy ktoś się orientuje czy to potwierdza diagnozę tocznia? Mam problem z udaniem się na wizytę do reumatologa, gdyż jestem po operacji kolana. Z góry dziękuję.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
alawa
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 2310
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Lip 01, 2018 8:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj!
Najważniejsze , ze cos zaczęto robić.
Nie odpowiem o toczniu
bo nie wiem, ale jest szansa na konkretna diagnozę.
Myśle, ze reumatolog to podstawa- przynajmniej sie zapisz na wizytę.
Pewnie odezwa sie bardziej zorientowani w temacie, wyńiki jednak cos pokazują.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Pon Lip 02, 2018 5:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj,
Ciężo powiedzieć co Ci jest zwłaszcza że nie jesteśmy lekarzami, troszku cierpliwości i wszystko się wyjaśni.

Dużo zdrówka życzę z chorobą można normalnie zyć trzymaj się.
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
doktorowa
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 21 Sty 2017
Posty: 164

PostWysłany: Sob Mar 02, 2019 9:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja podepnę się do tego tematu i mam pytanie głównie do osób z toczniem, które miały zmiany skórne. U mnie też pojawiała się dziwna plama, ostatni raz miałam ją w lato (pomimo iż do była odsłonięta i narażona na słońce część ciała to stosowałam i nadal stosuję krem z filtrem), teraz jest czysto. Ale zastanawia mnie fakt, że jakiekolwiek podrażnienie mechaniczne (nawet mocniejsze muśnięcie czy wklepywanie kremu) powoduje zaczerwienienie dokładnie w tym miejscu, gdzie był kiedyś problem. Mam wrażenie, że plama tylko czyha, by znów się pojawić Shocked Zresztą ta plama pojawiała się i znikała zawsze dokładnie w tym samym miejscu.Też tak macie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Oleksandra
Junior
Junior


Dołączył: 21 Sty 2018
Posty: 19
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią Sie 06, 2021 7:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A propos lupus band test - czy ktoś z Was może miał robione to badanie w Trójmieście? Nowa reumatolog zaleciła mi LBT, ale nie potrafiła podać żadnych wskazówek, gdzie takie badanie mogę wykonać... Confused
_________________
"Albowiem nie dał mi Bóg ducha bojaźni, ale mocy i miłości, i trzeźwego myślenia" (por. 2 Tm 1,7)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group