Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Włosy!!! - nadmiar ;-)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Nie Lis 06, 2005 12:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moze lepiej na stopy przynajmniej bedzie mu cieplo w zime... Wink
chyba nie chcesz wygladac jak yeti ;>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
lubesia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 06 Lis 2005
Posty: 272
Skąd: Wloclawek

PostWysłany: Pon Sty 30, 2006 8:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiecie co a od tej cyklosporyny jak te wlosy rosna .....juz mnie wkurzaja czy ktos z was tez tak po niej mial? juz bym chciala miec ja odstawiona........a czy pozniej moga one przestac rosnac ?
_________________
Jeśli nie możemy czynić tak, jakbyśmy chcieli, musimy czynić tak, jak możemy Very HappyVery HappyVery Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
martek
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Wrz 2003
Posty: 552

PostWysłany: Pon Sty 30, 2006 8:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No Lubesia widzę u Ciebie ten sam problem Laughing
Nadmierne owłosienie na całym ciele.
Ale trzeba na to spojreć od innej strony -piękne włosy na głowie.
Tak jest u mojej Marty, ma długie , gęste włosy. Jak ostatnio pewna pani stwierdzila:"...no cóż widać ze zdrowe dziecko to i piękne włosy.."" Laughing Laughing
Po endoksanie bardzo wychodziły a dzieci na oddziale onkologicznym ciągle przypominały Marcie: "...Ty też niedługo będziesz łysa jak my. " Na szczęście lek odstawiono z uwagi na bardzo duże skutki uboczne na szpik (a Marta wtedy walczyła z małopłytkowością).
Pozdrawiam
_________________
Martek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lubesia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 06 Lis 2005
Posty: 272
Skąd: Wloclawek

PostWysłany: Pon Sty 30, 2006 8:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bidulka ta Martuska twoja ale bedzie dobrze Smile...ja tez mialam maloplytkowosc biopsje chcieli mi robic przez to to w nocy nie moglam sapc jak mi to powiedzieli.......no na glowie to mi akurat te wloski bardzo wychodza ale to pewnie przez to ze ostatnio mi toczen szlal ale juz sie uspokaja i mam nazdieje ze kiedys usnie Smile....ale chcialabym zeby jak za rok mi odstawia ta cyklosporyne to zeby te wlosy jakos znikkly same bez uzywania kremow dzieki ktorych sie ich pozbywam...dla dziewczyn to te wlosy to troszke taki wstydliwy problem ale w sumie juz sie przyzwyczailam....ile ma twoja Marta latek?........i tak wogole to jeszcze mam jedno pyatnko do dziewczyn....co wasi chlopacy na te wlosy nie przeszkadza im to ?mam nadzieje ze niee Very Happy
_________________
Jeśli nie możemy czynić tak, jakbyśmy chcieli, musimy czynić tak, jak możemy Very HappyVery HappyVery Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Sty 30, 2006 8:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dlaczego uważacie że to cyklosporyna winna.zawsze mi sie wydawało ...ze to sterydy.....i chyba tak uważaja osoby które je przyjmują.....z nadmiernym owłosienie boryka sie wiekszośc a cyklosporyne nie bierze tak dużo osob
Zreszta czytałam ze nadmierne owołosienie .czyli hirsutyzm powoduja własnie sterydy.....
Martek cos chyba za bardzo zwalasz wine na cyklosporyne...Marta bierze sporo leków..
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lubesia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 06 Lis 2005
Posty: 272
Skąd: Wloclawek

PostWysłany: Pon Sty 30, 2006 9:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja wiem ze sterydy powoduja nadmierne owlosienie ale odkad biore cyklosporyne no i znowu w sumie wieksza dawke sterydow to te wloski wiecej rosna .....ale jak juz bralam 10 mg solupredu to nie rosly mi wloski a z tamtymi sie uporalam a teraz znowu wszystko od nowa ale co tam najpierw niech sie na dobre uspoki choroba a pozniej jakos zacznie sie cos bardziej na nie radzic :d
_________________
Jeśli nie możemy czynić tak, jakbyśmy chcieli, musimy czynić tak, jak możemy Very HappyVery HappyVery Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Joanna88
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 21 Sty 2006
Posty: 118
Skąd: Jelenia Góra

PostWysłany: Pon Sty 30, 2006 9:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mi po endoxanie włosy wychodzily garsciami !!! doktor oswiadczyla mi ze to przez moja chorobe z nie przez endoxan chociaz wczesniej tego nie mialam Sad i teraz tez nie tylko w czasie pulsow Sad ja mam troche inny sposob na pozbywanie sie wloskow wosk dosc bolesna metoda ale da sie przyzwyczaic i po wosku wloski sa oslabione i nie odrastaja tak szybko jak np po kremie Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Pon Sty 30, 2006 9:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi przy dużych dawkach sterydów też rosły włoski (najbardziej na rękach). Gdy tylko zmniejszyli mi leki, te włoski się wytarły. Teraz praktycznie mam łyse ręce, mimo że znowu biorę większą dawkę (ale już zmniejszają Very Happy). Nie ma co szaleć z depilacjami póki dawki sterydów są duże. To i tak nic nie da. A co do Endoxanu to nie zauważyłam, żeby mi po nim wychodziły włosy, a bardzo się tego bałam. Grunt to dobre nastawienie Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lubesia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 06 Lis 2005
Posty: 272
Skąd: Wloclawek

PostWysłany: Pon Sty 30, 2006 9:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Joanno ja jak poszlam do kosmetyczki to powiedzialam ze bym chcial woskiem ale ona ze to bolesne i po co ma mnie bolec zabieg usuwania wloskow skoro jest krem dzieki ktoremu usune je a bez bolo .........ale moze kiedys sproboje woskiem SmileSmile a co mi tam
_________________
Jeśli nie możemy czynić tak, jakbyśmy chcieli, musimy czynić tak, jak możemy Very HappyVery HappyVery Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Sty 30, 2006 9:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie tek .....sterydy sa głownym winowajcą...niestety ...
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Joanna88
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 21 Sty 2006
Posty: 118
Skąd: Jelenia Góra

PostWysłany: Pon Sty 30, 2006 9:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bolesne na poczatku a potem juz nie ale w ten sposob wloski nie maja sily odrastac sa oslabione Smile sproboj a sie dowiesz Smile Smile Smile czy to jest az tak bolesne Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
martek
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Wrz 2003
Posty: 552

PostWysłany: Pon Sty 30, 2006 9:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monika! Marta ierze juz 4 rok cyklosporynę wiec wiem 100% -nadmierne owłosienie jest na skutek przyjmowania cyklosporyny (nawet ma na wypisach szpitalnych wpisane przez lekarza jako efekt uboczny przyjmowania cyklosporyny).
Na oddziale Dializ naoglądałam sie , większość przyjmuje cyklosporynę. Nieliczni celcept.
Patrząc na chorego można ocenić czy długo przyjmuje cyklopsorynę.
Na wysokich nawet dawkach sterydów Marta nie miala takiego owłosienia.
[/b]
_________________
Martek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Pon Sty 30, 2006 9:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ta cyklosporyna to Endoxan? Martek, a Martusia bierze to w tabletkach?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Sty 30, 2006 9:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Martek ....mozlewe ze cyklosporyna takze sie przyczynia.ale nie słyszałam o tym .ze im dłuzej się ja przyjmuje tym bardziej widać skutki uboczne.....
myslałam ze tak samo.a wszystko zalezy od dawki..
widocznie tak jest ....skoro tak mówisz...ja przyjmuje tylko Imuran .tez immunosupreja ....ale biore go juz 10 lat...? zawsze wiedziałam ze po sterydach przybywa owłosienia....i znam wiele osób leczeonych sterydami ..władnie. bez immunosupresji.
Monika


Ostatnio zmieniony przez Monika B dnia Pon Sty 30, 2006 9:34 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gusia_92
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lip 2005
Posty: 1076
Skąd: Skoczów

PostWysłany: Pon Sty 30, 2006 9:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dlam nie najgorszy byl enkorton i przytylam i zaczely mi wlosy rosnac. mialam na rekach plecach szyi czole i robily mi sie takie baki. teraz to juz mniej ale enkortonu nie lykam od roku.
pomocny jest bardzo sok z marchewki ale swierzxo wycisniety. nie wiem czy juz o tym pislam ale wolalam wspomniec
_________________
.:Hoy se que tu ya no me quieres y eso es lo que mas me hiere:.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 2 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group