Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Szukam męża?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16, 17  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> O Nas, dla Nas, z Nami
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Łukasz F.
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 3438
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Lut 16, 2009 11:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro już tak zeszłyście z wątkiem na temat wieku to może podrzucę Wam do dyskusji takie oto zagadnienie: różnica wieku - na ile jest ona istotna i jaka byłaby dopuszczalna - wiem, wiem, zaraz pojawią się komentarze typu "to zależy"...
_________________
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem.
Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kicia73
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Lut 2006
Posty: 1519
Skąd: świętokrzyskie

PostWysłany: Pon Lut 16, 2009 11:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy prawdziwa miłość ,podkreślę prawdziwa ,ta jedyna ,niepowtarzalna ,kiedy dwoje ludzi akceptuje się całkowicie ,szanuje ,rozumie bez słów ,tu można by wymieniać i wymieniać...istnieje jakakolwiek granica wiekowa Idea Rolling Eyes ...dla mnie taka granica poprostu nie istnieje ...

Seweryn Krajewski śpiewa ...
...Wielka miłość nie wybiera
czy jej chcemy nie pyta nas wcale
wielka miłość wielka siła zostaniemy jej wierni na zawsze.
....zgadzam się z tym w 100% Wink
_________________
Trzeba umieć walczyć o swoje marzenia, ale trzeba też wiedzieć, które drogi są nie do przebycia i zachować siły na przejście innymi ścieżkami.

Paulo Coelho
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
paproshka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Lis 2008
Posty: 6425

PostWysłany: Wto Lut 17, 2009 9:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z Kicią, nie mniej jednak na przykładzie własnego taty wiem, że wybieranie coraz to młodszych życiowych partnerek, prowadzi jednak do pewnych konfliktów mentalnych, że tak powiem...Jego trzecia żona jest o 26 lat młodsza od taty, no i on ją moim zdaniem jednak przytłacza Wink Może to też wynik jego charakteru, sposobu bycia...To oczywiście nie musi być regułą...
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Wto Lut 17, 2009 9:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Łukasz F. napisał:
Skoro już tak zeszłyście z wątkiem na temat wieku to może podrzucę Wam do dyskusji takie oto zagadnienie: różnica wieku - na ile jest ona istotna i jaka byłaby dopuszczalna - wiem, wiem, zaraz pojawią się komentarze typu "to zależy"...


ja to widzę tak: starszy facet tak do 10 lat-ok Very Happy
ale nigdy nie z młodszym Very Happy
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Wto Lut 17, 2009 9:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Młodszy-max.3-4lata,
starszy-do 10lat........... Wink
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
paproshka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Lis 2008
Posty: 6425

PostWysłany: Wto Lut 17, 2009 9:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm mój mąż jest ode mnie 1,5 roku młodszy... Wink I nie narzekam
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ziarenko
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Wrz 2005
Posty: 2042

PostWysłany: Wto Lut 17, 2009 10:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem in abstracto trudno jest postawić granicę wieku.
Miłość jest nieprzywidywalna.
Może ktoś pokocha i mnie. Wirzę w nieprzewidywalność miłości.
_________________

rozjaśnia się we mnie
wyjaśnia jaśniej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Aga L
Senior
Senior


Dołączył: 12 Sty 2009
Posty: 55
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Lut 17, 2009 3:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój mąz Andrzejek jest odemnie młodszy o półroku i niczemu to nie szkodzi, kochamy się bardzo, jestesmy 2,5 roku po ślubie a znamy się już 8 lat, sadzę ze wiek nie ma znaczenia, znaczenia ma młodośc ducha, czasem jest tak ze całkiem młode osoby mają stre dusze i zamknięte serca, a starsze osoby maja mode dusze, i wiecej w nich miłosnego wigoru niż mozna by przypuszczać, tak czy siak wazna jest tylko miłość wzajemna wiernosć i zaufanie, a wiek? liczy się tylko duchowy Smile najcenniejsza jest dojrzałośc wewnętrzna a nie ta wyznaczona społecznie.
_________________
Aga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aniusia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Wrz 2006
Posty: 774
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto Lut 17, 2009 8:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aga L uważam, że masz w zupełności rację. Popieram Twoje słowa. Liczy się to żeby być człowiekiem, i potrafić rozumieć drugiego i widzieć więcej niż czubek własnego nosa i umieć kochać bez względu na wszystko. Tacy ludzie naprawdę istnieją na ziemi i to bardzo blisko. Rożnica wieku...tak naprawdę nie ma znaczenia. Jakieś drastyczne różnice np 20 lat, może niekoniecznie. Moja siostra ma męża młodszego o 5 lat i jest to bardzo udany związek Trwa już 30 lat. Druga starszego o 10 lat i też jest dobrze. Chociaż życie nie jet różami usłane, są wzloty i upadki ale to miłość a nie wiek partnera wszystko rozumie i wszystko znosi.
Pozdrawiam
Laughing Laughing Buziak Laughing Laughing
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
motylek
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 22 Wrz 2008
Posty: 137
Skąd: gdzieś z polski...

PostWysłany: Sro Lut 18, 2009 11:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

....to jest bardzo proste a zarazem trudne , być ,żyć z kimś nie istotne młodszym starszym ale być na dobre i złe ....
to jest wielka sprawa i jak widać trudna- wielu ludziom sie nie udaje inni żyją w szczęściu przez wiele lat to jest tajemnica jak tego dokonać ???tu nie ma recepty , trzeba ją samemu odkryć...życzę wszystkim szczęśliwych związków z odpowiednimi partnerami Wink Wink Wink
_________________
...uśmiechaj się choćby przez łzy...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Sro Lut 18, 2009 6:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem trafic na odpowiedniego partnera to dopiero połowa sukcesu,reszta to kawał cięzkiej pracy-najlepszy związek można zepsuć-Motylku masz rację. Smile
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Sro Lut 18, 2009 8:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Very Happy
wiem wiem Very Happy
miłość nie zna wieku itp Smile
zobaczymy, czy mi jest ona pisana Very Happy
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Asia_B
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 101
Skąd: Śląsk :)

PostWysłany: Sro Lut 18, 2009 9:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kinga napisał:

zobaczymy, czy mi jest ona pisana Very Happy


Ja uważam, ze inaczej być nie może Smile

A co do różnicy wieku to hmmmm. Wydaje mi się tak, że jeżeli mężczyzna jest starszy nawet sporawo to jest szansa na powodzenie i partnerstwo w związku, ale jeżeli kobieta jest starsza to moim zdaniem prędzej czy później niestety mężczyzna robi się pantoflarzem bo niestety znam wiele par, gdzie żona jest dużo i starsza od męża i on w tym związku nie ma nic do powiedzenia.
Przykre, ale prawdziwe.

_________________
Denerwować się to mścić sie na własnym zdrowiu za głupotę innych.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Sro Lut 18, 2009 11:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wielką sztuką jest zapewne umiejętność otworzenia się na miłość i zaufania drugiej osobie...
zauważenie rzeczy niewidocznych...

w głowie mam tyle myśli i nie wiem od czego zacząć; odkąd pamiętam, lokowałam swoje uczucia w "jednostkach nieodpowiednich"... i sobie cierpiałam wmawiając nikt mnie nie kocha Rolling Eyes
z drugiej strony jak się ostatnio zastanowiłam, byłam w odwrotnej sytuacji, czyli to ja nie zauważałam tych jakby "adoratorów"... widocznie nie byliśmy sobie pisani

ludzie czasem strasznie się czają, nikt nic nie mówi-nawet jeśli z dwóch stron "coś jest"...komplikujemy sobie życie na własne życzenie... heh rozumiem-strach przed odrzuceniem, wyśmianiem...
ile lat można się ukrywać ze swoim uczuciem i cierpieć w samotności?
gdy Ciebie nie ma, nie wzdycham nie płaczę, nie tracę zmysłów kiedy Cię zobaczę; lecz jak Cię długo nie oglądam czegoś mi braknie, czegoś widzieć żądam....czy to jest przyjaźń, czy to jest kochanie

po przeczytaniu przed laty Małego Księcia w pamięci zapadł mi najbardziej ten fragment
"oswoić" to znaczy "stworzyć więzy" (...) Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś (...)
w skrócie-nie chcę nikogo skrzywdzić (nawet nieświadomie) i potem czuć się winna ....[/i]
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Asia_B
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 101
Skąd: Śląsk :)

PostWysłany: Czw Lut 19, 2009 7:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale dlaczego od razu zakładać, że kogoś byś skrzywdziła?
ja też tak kiedyś miałam, że non stop powtarzałam, że miłość to nie dla mnie, że na pewno nikt mnie nie pokocha bo co tu we mnie kochać niby?
A jednak próbując zeswatać koleżankę z moim obecnym narzeczonym zostałam jego dziewczyną. I pamiętam jak dziś jak powiedziałam, że fajnie jest kogoś mieć bo będę miała z kim na studniówkę iść (miałam wtedy 17 lat) a moja kuzynka na to: a Ty myślisz, że wy do tego czasu będziecie razem? Hmmm szczena mi opadła bo moim zdaniem jeżelki się czuje, że to to trzeba się zaangażować całym sobą a nie takie gadanie a, że najwyżej się nie uda. I ważne żeby się szanować od samego początku bo wszystko jest ważne od samego startu. I na szczęście kuzynka się pomyliła bo od jej pytania minęło 5 lat a ja z dnia na dzień zakochana jestem bardziej. Nie do wiary, ale jednak.

Także myślę, że na każdego czeka gdzieś tam jego połóweczka i mówią szukajcie a znajdziecie, ale z własnego doświadczenia wiem, że jak się nie szuka to też Ciebie znajdą Wink

_________________
Denerwować się to mścić sie na własnym zdrowiu za głupotę innych.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> O Nas, dla Nas, z Nami Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16, 17  Następny
Strona 14 z 17

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group