Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Dania inaczej.......
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 17, 18, 19  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Odżywianie, Diety, Przepisy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Sro Kwi 15, 2009 12:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PASTA JAJECZNA

to bardzo smaczne i zdrowe, mieszać można wszystko, co lubimy, na co mamy ochotę; można robić z całych jajek albo z samych żółtek Very Happy

majonez można pomieszać z jogurtem (grecki najlepszy); a z resztą majonezu daje się niewiele Very Happy

przepyszne są z rybami:
-jajka/żółtka ugotowane
-wędzona rybka-makrela, łosoś; czy rybki z puszki-tuńczyk
-pietruszka
-sól i pieprz do smaku
-majonez jogurt

przekręcamy przez maszynkę, czy siekamy drobno, mieszamy i pychotka Very Happy


z szynką i serem żółtym
-kilka plasterków sera żółtego i szynki
-szczypiorek pietruszka
-jajka/żółtka ugotowane
-sól i pieprz do smaku
-majonez/jogurt

kroimy drobno, mieszamy i wcinamy

z grzybami
-grzybki-najlepsze prawdziwki i reszta leśnych
-pietruszka
-jajka/żółtka ugotowane
-sól pieprz do smaku
-majonez/jogurt

grzybki gotujemy (czy to będą suszone czy świeże-przy suszonych trzeba pierw namoczyć); potem mielimy; resztę też siekamy, mieszamy i gotowe Very Happy

ja ostatnio zajadam się z łososiem norweskim Very Happy
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
teresa środa
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 1273
Skąd: lodz

PostWysłany: Czw Kwi 16, 2009 5:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po tym swiatecznym jedzonku zachcialo mi sie czegos innego co polecam szczegolnie tym co lubia por Wink

Bigos z porow

3 pory
pol kilo dowolnej kielbasy
puszka fasolki szparagowej
sol pieprz wegeta wedle uznania
1 rosolek drobiowy, pol szkl wody
ok.pol szkl. keczupu ostrego

jasna czesc pora kroimy w krazki,w rondelku polac troche oleju,poddusic troche por,dolac pol szkl.wody z rosolkiem,dusic z 10 min,nastepnie dodac podsmazona kielbase pokrojana ,lub mozna bezposrednio do pora dodac ,i dusic jeszcze troche az por bedzie miekki, wrzucic fasolke wraz z zalewa doprawic do smaku,i dodac keczup ostry ok. pol szkl,lub wiecej i jeszcze z 5 min dusimy-i smacznego Wink
ja osobiscie uwielbiam ten bigosik Wink
_________________
roza
Razem-lecz osobno....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Czw Kwi 16, 2009 5:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmmm o tym pierwsze słyszę, ale u mnie lubią por, więc jak tylko się pojawi jakiś taki bardziej naturalny, to zrobię Very Happy

i zachciało mi się też sałatki jajeczno-porowej Slina
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
teresa środa
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 1273
Skąd: lodz

PostWysłany: Czw Kwi 16, 2009 8:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kinga napewno Ci zasmakuje i szybko sie robi Smile

a wszelkie salatki z porem tez lubie Slina

kapustka pekinska, por, marchewka, jabluszko,ogorek troche oleju troche octu,lub kwasku troche cukru ,soli pieprzu i pychota nieraz na szybko zrobie ,i wczesniej zeby postala to co przechodze to jem i maz tez Laughing
_________________
roza
Razem-lecz osobno....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kicia73
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Lut 2006
Posty: 1519
Skąd: świętokrzyskie

PostWysłany: Sob Kwi 18, 2009 3:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teresko i u mnie wszyscy pora uwielbiają ,tylko do tej pory jedliśmy tylko surówkę Laughing super przepisik ,już go sobie spisałam i na pewno zrobię Cool Very Happy Very Happy ...tylko mam pytanko ,bo moja wątróbka nie lubi coś ketchupu a już szczególnie ostrego...i zastanawiałam się czy można by użyć ewentualnie koncentratu pomidorowego Question Question
_________________
Trzeba umieć walczyć o swoje marzenia, ale trzeba też wiedzieć, które drogi są nie do przebycia i zachować siły na przejście innymi ścieżkami.

Paulo Coelho
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pon Kwi 20, 2009 9:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z pewnością tak, bo to i to są pomidorki-przecier jest bardziej naturalny Very Happy

trzeba będzie doprawić, bo wiadomo jak smakuje przecier Cool Laughing
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
teresa środa
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 1273
Skąd: lodz

PostWysłany: Pon Kwi 20, 2009 7:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak oczywiscie ze mozna koncentrat,lub lagodny keczup Wink
_________________
roza
Razem-lecz osobno....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kicia73
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Lut 2006
Posty: 1519
Skąd: świętokrzyskie

PostWysłany: Pon Kwi 20, 2009 7:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzięki tak myślałam ,ale zawsze lepiej się upewnić Cool Wink Very Happy
_________________
Trzeba umieć walczyć o swoje marzenia, ale trzeba też wiedzieć, które drogi są nie do przebycia i zachować siły na przejście innymi ścieżkami.

Paulo Coelho
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Karii
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Sie 2008
Posty: 4372

PostWysłany: Pią Maj 29, 2009 12:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zupa mandarynkowa z kurczakiem i curry.

Składniki :
- pierś z kurczaka
- 2 puszki mandarynek
- peczek szczypiorku
- curry, sol ,pieprz
- smietana

Pierś z kurczaka kroimy w kostke i gotujemy. Gdy sie ugotuje dodajemy rozdrobnione mandarynki. Nastepnie przyprawiamy dwiema lyzkami curry. Dodajemy smietane i doprawiamy sola i pieprzem. Ja dodalam jeszcze troche chilly Wink Do gotowej zupy wrzucamy posiekany szczypiorek. Podawac z pieczywem .

Pycha Very Happy
_________________
..:: nieustannie biec pod wiatr, każdej myśl poczuć smak
chwytać życie w dłonie, jak promień słońca w letni dzień ::..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Pią Maj 29, 2009 1:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karii-jestes pewna,że 2 łyżki curry Question Kurcze,bo to dużo,a i przyprawa b.specyficzna Wink
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Karii
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Sie 2008
Posty: 4372

PostWysłany: Pią Maj 29, 2009 1:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak było w przepisie i tyle dalismy Wink Tylko takie plasciutkie te lyzki Wink Moim zdaniem wyszlo ok Very Happy
_________________
..:: nieustannie biec pod wiatr, każdej myśl poczuć smak
chwytać życie w dłonie, jak promień słońca w letni dzień ::..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
teresa środa
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 1273
Skąd: lodz

PostWysłany: Pią Maj 29, 2009 3:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mm Slina Wink Karii mosze wyprobowac twoj przepis Wink
_________________
roza
Razem-lecz osobno....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Pią Maj 29, 2009 3:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślałam,ze mój mąż się skrzywi na tego typu eksperyment,a proszę-właśnie ta ilość curry i chili go przekonują-po weekendzie wypada wypróbować Wink
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
ludmila_07
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 3621

PostWysłany: Pią Wrz 04, 2009 10:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po dzisiejszych zakupach paprykowo- pomidorowych zachęcam
do pogotowania w plenerze

Babie lato temu sprzyja a gorąca kolorowa potrawa w mglisty dzień nastraja optymistycznie

Bogracz Gulasz ( bogrács gulyás) to na Węgrzech bardzo popularna potrawa. Można ją znaleźć w menu wielu restauracji, chętnie jest także robiona domowym, a właściwie ogródkowym sposobem. Na początek, jednak, kilka uwag kulinarno-językowych.
Samo słowo bogracz (bogrács) znaczy po węgiersku kociołek, a więc bogracz gulasz to gulasz z kociołka i żaden inny, a właściwie odpowiedniejszą nazwą byłaby zupa gulaszowa. To co w Polsce nazywane jest gulaszem bardziej przypomina węgierska potrawa o nazwie : Pörkölt
Sposobów wykonania bogracza wydaje się być tyle co przyrządzających go Węgrów a może i więcej.
Wersja podstawowa
Proporcje dla 4 osób:
• 0,5 kg wołowiny gulaszowej,
• 0,5 kg ziemniaków,
• 2 pomidory,
• 2 duże cebule,
• jedna zielona i jednej czerwona papryka,
• 8 dag smalcu,
• jedno jajko,
• ząbek czosnku,
• pół łyżeczki kminku,
• ok. 24 dag (1½ szklanki) mąki,
• sól i sproszkowana papryka.

Sposób przygotowania
Na rozgrzanym smalcu trzeba podsmażyć pokrojone w kostkę mięso i posiekaną cebulę, posypane sproszkowaną papryką i wymieszane. Następnie dodać drobno posiekany bądź wyciśnięty czosnek, dodać niewielką ilość wody i dusić pod przykryciem na małym ogniu, aż mięso będzie miękkie (ok. 1,5 godziny). Po tym dodać pokrojone w kostkę ziemniaki i pomidory oraz pokrojone w paski papryki, dolać jeszcze nieco wody i dusić (kilkanaście minut), aż ziemniaki zmiękną. Na koniec do zupy dodawać kawałki ciasta zagniecione z jajka, soli i mąki i uformowane w palcach w nieduże kluseczki ("czipetki" z węg. csipetke; można też nie zagniatać ciasta, tylko zrobić lane kluski, bądź wrzucić zacierki); bogracz jest gotowy do spożycia, kiedy kluski wypłyną na powierzchnię.





Przepis na bogracz młodzieżowy ( z kiełbasą)
• pół kostki smalcu
• trzy duże cebule
• ostra paprykowa węgierska kiełbasa (może być niestety problem ze zdobyciem)
• boczek (chyba niekonieczny)
• biała łagodna papryka
• pomidory
• ziemniaki
• ostra papryka w proszku
• sól, pieprz.

Kociołek wieszamy nad rozpalonym ogniskiem i wrzucamy do niego smalec. Gdy się roztopi i rozgrzeje dorzucamy posiekaną drobno cebulę. Mieszamy od czasu do czasu, gdy cebula się lekko zazłoci wrzucamy ziemniaki pocięte w kostkę i dolewamy trochę wody aby ziemniaki miały się w czym gotować. Teraz dobrze jest przykryć kociołek i poczekać aż ziemniaki będą na wpół miękkie. Gdy to nastąpi dorzucamy kiełbasę w plasterkach i boczek. Następnie, nie nerwowo, mieszając od czasu do czasu, dorzucamy świeżą, grubo pociętą paprykę, a pod koniec pomidory. Po dorzuceniu pomidorów wszystko doprawiamy ostrą papryką, solą i pieprzem. Gotujemy aż ziemniaki będą miękkie a całość smakować nam będzie. Gdy gotowe, podajemy z chlebem i dodatkową porcją ostrej papryki żeby każdy indywidualnie mógł sobie doprawić.

Przepis na bogracz z warzywami
Składniki jak poprzednio, lecz zamiast kiełbasy gulaszowe mięso wieprzowe i wołowe oraz marchewka, pieczarki, kukurydza z puszki
Wykonanie bardzo podobne do poprzedniego lecz mięso wrzucamy przed ziemniakami na rozgrzany tłuszcz i mocno podsmażamy. Następnie dolewamy wody aby mięso się podgotowało, dodajemy marchew a reszta już tak samo jak poprzednio. Należy jedynie uważać aby mięso było na tyle miękkie gdy dodajemy ziemniaki aby dogotowało się a ziemniaki się nie rozgotowały. Jeśli boimy się, że nie będziemy mieli odpowiedniego wyczucia, mięso można podgotować wcześniej w oddzielnym garnku i bogracz wykonać jak ten z kiełbasą.

Acha, i można jeszcze dostać węgierski kociołek do bogacza . Cała atrakcja oczywiście jeżeli jest ze stojakiem stawianym nad paleniskiem bądź na stole.
Polecam takie kociołki, obok grilla mogą dać wielką frajdę na wyjazdowych albo domowych (jak ktoś dom z ogródkiem posiada) i ogniskowych przyjęciach.

P.S.
tak jest to już zredagowane , prowadzę z gimnazjalistami kącik w jednej z gazetek i czasem im coś podrzucam nowego lub innego Smile Wink
_________________
W swojej walce z życiem stań po stronie życia - Franz Kafka

W naszym życiu jak na palecie artysty jest jeden jedyny kolor, który nadaje znaczenie życiu i sztuce - kolor miłości
Mark Chagall
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Czw Wrz 17, 2009 7:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sandacz po otmuchowsku..

1 cebula 2 pory 2 marchewki 1 pietruszka i seler.Olej przyprawy
filety sandacza

cebule i porę kroimy dusimy w rondelku na oleju warzywa trzemy na tarce z gruymi oczkami dodajemy do duszonej cebuli i pora i dalej dusimy tak z 10 minut az jarzyny beda miekkie potem dodajemy fileta z sandacza i dusimy całośc z 10 minut aż sandacz będzie miękki przyprawiamy solą pieprzem i wegetą .lekko magi mozna dodac.

niektórzy dodają tez smietanę ja osobiście nie lubię ..Smile

Smacznego!
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Odżywianie, Diety, Przepisy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 17, 18, 19  Następny
Strona 13 z 19

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group