Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Nalewka
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Odżywianie, Diety, Przepisy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lidia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 2511
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Nie Sie 07, 2005 11:32 am    Temat postu: Nalewka Odpowiedz z cytatem

Nalewka na wiśniach
--------------------------

2 szklanki mocno dojrzłych wydrylowanych wiśni
1,5 szklanki cukru
1,5 szklanki przegptowanej zimnej wody
1 szklanka spirytusu/80 %/
włożyć wszystko do szczelnie zamkniętego naczynia.Wstrząsać często żeby siś cukier rozpuścił.Odstawic na miesiąc do ciemnego pomieszczenia


Nalewka na czarnych poirzeczkach
-------------------------------------------

2 szklanki mocno dojrzałych czarnych porzeczek
1,5 szklanki cukru/jeżeli clodkie można dac nieco mniej cukru/
2 szklanki przegotowanej zimnej wody
1,5 szklanki spirytusu/70%/przy mocniejszym zwiększyć ilość pozostałych produktów lub zmniejszyć ilość spirytusy.
odstawić na miesiąc wstrząsając od czsu do czasu żeby się cukirr rozpuścił.

Nalweki można robić stosując wódkę 45% bez dodatku wody.

Kieliszeczek do kawy -to jest to.
Lidka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Lidia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 2511
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Wto Sie 09, 2005 5:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nalewka na węgierkach
------------------------------

1 kg bardzo dojrzałych węgierek wydrylować pozostawiając 3 przekrojone z pestkami.Wlożyć do bardzo szczelnie zamykanego naczynia i zalac spirytusem 70%lub mocniejszym dodając przegotowanej chłodnej wody celem uzyskania odpowiedniej proporcji.Płyn ma pokryć śliwki.Odstawić na miesiąc w niezbyt ciepłe miejsce.
Smacznego

ps.Można użyć wódki 50% czystej.

Lidka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Sie 09, 2005 6:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lidia......
ja chetnie poprobuje twoich nalewek .....ale to przyprowadzam sie do ciebie na tydzien.........
A potem powiem ktora jest najlepsza...... Very Happy
monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lidia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 2511
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Pią Sie 26, 2005 7:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Laughing Moniś zawsze zapominam zapytać o termin tej degustacji.Tylko nie czekaj zbyt długo bo nie będzie co degustować.
Lidka
Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
aneta
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 06 Lip 2005
Posty: 481
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Sie 26, 2005 8:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

takie to pożyją, ja puki co nie moge pić Crying or Very sad nie chce uzależniać córy Wink
_________________
Chron bakterie! To jedyna kultura u niektorych ludzi

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
dottek
Junior
Junior


Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 19

PostWysłany: Pią Lut 02, 2007 6:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lidia cóż za świetny temat Exclamation

Z pewnością skorzystam z przepisów w tym roku.

W zeszłym robiłam miodówkę, ale tak na "czuja" Laughing bo miałam kilka litrów miodu, ale żadnego przepisu Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lidia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 2511
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Sob Lut 03, 2007 9:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

miodówka
2 szklanki soku z cytryn /świeżo wyciśnięty/
2 szklanki miodu/lipowy,wielokwiatowy,akacjowy/
2 szklanki spirytusu
sok delikatnie wymieszać z miodem do całkowitego rozpuszczenia miodu/nie mozna mieszać mikserem ani trzepaczką ponieważ wprowadzi się dużo powietrza i nalewka będzie bardzo pienista a po wlaniu do butelek zrobi się czop/Odstawić na dwie godziny dodać spirytus i dokładnie wymieszać.Rozlać do butelek.Szczelnie zamknąć i odstawić na dwa tygodnie.
Lidka
_________________
"uśmiechaj się, do każdej chwili uśmiechaj"

"Nie chodzi o to że mamy zbyt mało czasu, ale że zbyt dużo go tracimy"
Seneka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
dottek
Junior
Junior


Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 19

PostWysłany: Sob Lut 03, 2007 3:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mój autorski przepis obejmował 2 litry miodu, 0,5l spirytusu i 3 dorodne cytryny.

fermentacja trwa tylko dwa tygodnie Question moja miodówka się robiła 3 miesiące. oczywiście systematycznie ją smakowałam, a jak Cool

robiłaś wszystkie - czyli wiśniówkę, porzeczkówkę i miodówkę Question ja chyba pomyślę o porzeczkówce...

mam jeszcze jedną ważną rzecz - chętnie podzielę się miodem (mam około 1,5l nadmiaru). miód jest naturalny, wielokwiatowy, ze sprawdzonego źródła (babcia przywiozła od rodziny w ilościach ogrooomnych), idealny na nalewkę lub do bezpośredniego spożycia.
(mieszkam w warszawie)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agatka03
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 3264
Skąd: z Polski jestem...:)

PostWysłany: Pon Lut 05, 2007 2:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sobote bylismy na malej imprezce na 40 urodziny kolezanki i zaserwowała "babską" nalewke kokosowa /szkoda,ze mam uczulenie na kokos/, która musiała byc pyszna, bo dziwnie szybko zniknęła.
Ale przepis wzięłam :

- 2 paczki,po 10dag wiórek kokosowych zalewamy na 24 godziny ćwiarteczka spisytusu, przecedzamy przez sitko, dodajemy puszkę mleczka skondensowanego słodzonego i jedną niesłodzonego, całość mieszamy, mieszamy i delektujemy się. Laughing

A pozostałe wiórki były zjedzone w postaci posypki na ciasto tzn. na biszkopt z masa budyniową...

Dziwnie, bo dziewczynom bardzo humory sie poprawily... Wink
_________________
..."W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu..." (Vivian Green)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kasiakuc
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 4903
Skąd: kraków

PostWysłany: Wto Lut 06, 2007 11:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

narobiłyście mi smaka tymi przepisami będę robić by było choć sama pić njie moge bo narazie żołądek sie buntuje ale pewnie spróbuję..bardzo lubie takie nalewki i likiery... Very Happy Slonko
_________________
cieszmy sie każdą chwilka bo życie tak krótkie jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Sro Lut 07, 2007 9:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teraz będzie trudno, a nawet niemożliwe, zrobić tę wódkę, ale przepis zamieszczę. Jest to przepis na japońską wódkę 'Umesiu'. Mam go od znajomej Japonki.

-butelka wódki
-1/2kg zielonych śliwek mirabelek
-cukier (do smaku - jedni wolą mniej, inni więcej)

Śliwki zalać wódką i zasypać cukrem (najlepiej w słoiku). Zakręcić i trzymac 2 tygodnie (minimum). Przelać do butelki i... smacznego!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jagula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 2287

PostWysłany: Nie Mar 04, 2007 8:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli spodziewacie się niespodziewanych gości chociaż 2-3 dni wcześniej przygotować można szybką cytrynówkę:
Scieramy skórkę z 2-3 wymytych i sparzonych cytryn, zalewamy 5 łyżkami miodu i filiżanką mocnego, lekko przestudzonego naparu z mięty(może być taki z ekspresówek), wlewamy 1/2 litra wódki zakręcamy i odstawiamy.W czasie leżakowania dobrze jest raz dziennie przemieszać.Przed spożyciem oczywiście przecedzamy i zlewamy.
Smacznego
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
abi29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Paź 2006
Posty: 363

PostWysłany: Pią Paź 12, 2007 6:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nalewka czosnkowa:
główka czosnku (najlepiej naszego, polskiego, bo ten chiński to jakiś taki...)
1 szklanka miodu
sok z połówki cytryny
3/ 4 litra wódki, ale ja leję 1/ 2 litra spirytusu.
Czosnek obrać, każdy ząbek przekroić na pół, zalać miodem, sokiem, spirytusem, szczelnie zakręcić i odstawić na 2 tygodnie. Wstrząsać, ale nie za często i lekko. Po dwóch tygodniach przecedzić (ze spirytusem jest dość gęste i czasami dolewam przegotowanej wody), zlać do buteleczek i pić 2x dziennie po 30 kropelek.
_________________
" Wszystko umiera, nawet ciała niebieskie; tylko marzenia są nieśmiertelne." Jalu Kurek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
ludmila_07
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 3621

PostWysłany: Sob Sty 26, 2008 12:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

taka naleweczke robiła moja babcia na przeziębienie
i też tak wydzielała w kroplach, dziadek czesto narzekał - żartował że jest chory Wink
_________________
W swojej walce z życiem stań po stronie życia - Franz Kafka

W naszym życiu jak na palecie artysty jest jeden jedyny kolor, który nadaje znaczenie życiu i sztuce - kolor miłości
Mark Chagall
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Pią Lis 06, 2009 2:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NALEWKA POMARAŃCZOWO-KAWOWA

Do wykonania nalewki nalezy przygotować:

I sposób

*ziarna kawy,
*dużą pomarańczę,
*250ml.wody,
*0,5 l. spirytusu 95%,
*400g cukru,

Pomarańczę umyć i przekroić na pół,a następnie do kazdej połówki wcisnąć ok.20 ziarenek kawy.Tak pzrygotowaną pomarańczę umieszcza się w słoju.Wodę z cukrem zagotować-taki syrop,po wystudzeniu miesza się razem ze spirytusem i dolewa do naczynia z pomarańczą,a całość zostawia się zamkniętą na okres 6tyg.Po tym czasie nalewke przefiltrować i rozlac do butelek.

II sposób

*1 pomarańcza,
*4dag kawy w ziarenkach,
*35 dag cukru,
*250 ml.wody,
**0,5 l.spirytusu,

Wode zagotować,rozpuścić w niej cukier,przestudzić.Do ciepłego syropu wlać spirytus.
Pomarańczę spażyć i osuszyć.Końcem noża zrobić w niej kilkadziesiąt nacięć.W nacięcia powciskać ziarenka kawy.Tak nadzianą pomarańcze umieścic w słoju,zalać syropem spirytusowym i odtawić na 6 tyg.Po tym czasie zlać nalew znad pomarańczy,przefiltrować i rozlać do butelek-schować na 3 mies.

Przepyszna-piłam ,wg IIsposobu-i pzrecudnie wygląda taka pomarańcza w słoju Very Happy

Mam jeszcze przepis na miętówkę-cudnie zieloną-z pokazu Tupperware -tez pyszności Very Happy

***************************************************************

Miętówka

*pęczek świeżych liści mięty pieprzowej,
*0,5l spirytusu,
*0,75 l.wody żródlanej,
*30dag cukru,

Liście opłukać,oberwac z gałązek,włóżyć do słoika,zalać spirytusem,szczelnie zamknąć i odstawić na 10 dni w ciemne miejsce.
Z wody i cukru zagotować syrop.
Zlać płyn z liści mięty,przcedzić i przefiltrować,po czym wymieszać z syropem i jeszcze raz przefiltrować.Nalewka nie wymaga leżakowania,można stosować od razu.Moc i słodkość można regulowac wg własnego uznania,dodając,np.więcej liści mięty,cukru lub rozcieńczając wodą mineralną.
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Odżywianie, Diety, Przepisy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group