Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"

Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Witam

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
SOSNA62*
Junior
Junior

PostWysłany: Wto Cze 04, 2019 9:16 am    Temat postu: Witam Odpowiedz z cytatem

Jestem Renia i prawdopodobnie mam tocznia z zajęciem nerek. Gorsza sprawa ,że nie jestem już pierwszej młodości, mam 57 lat i jestem po menopauzie. Do tego od pół pokopało mi się ciśnienie i jak zawsze miałam niskie to teraz mi skacze. Już wiem ,że rokowania w chorobie nerek po 50 są nie najlepsze i to mnie najbardziej zdołowało, hm 5 lat i koniec? Ogólnie czuje się dobrze, nic mnie nie boli. Nie mam jeszcze pełnej diagnostyki.Nie byłam u żadnego nefrologa. Zresztą nie wiem nawet gdzie go szukać, bo mieszkam w zachodniopomorskiem na totalnym zadupiu.
Pozdrawiam
Monika B
Moderator
Moderator

PostWysłany: Sro Cze 05, 2019 6:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie czegoś takiego jak 5 lat i koniec. Ja choruję ponad 30 lat i jestem jeszcze starsza od Ciebie . No może niewiele ale jednak .
Nie czytaj informacji z netu tam są bzdury . Poczytaj nasze historie i przekonaj się że z tym można żyć długo , bardzo długo .

Spokojnie organizm nie zniszczony przez lata leczenia będzie funkcjonował sto lat.Tylko musisz brać leki . Na ciśnienie także .

pozdrawiam
SOSNA62*
Junior
Junior

PostWysłany: Czw Cze 06, 2019 10:35 am    Temat postu: Witam Odpowiedz z cytatem

Bardzo dziękuję Moniko za słowa otuchy. Naczytałam się po prostu, że u osób starczych nefropatia toczniowa, jeśli mi się to przydarzy (?) żle rokuje. Chyba też coś mi się dzieje z obwodowym układem nerwowym ale to jeszcze nie potwierdzone. Jestem na początku diagnostyki.Mimo wszystko staram się pozytywnie na to patrzeć chociaż mam silna nerwicę lękowa i i już dwa razy w ciągu ostatnich dwóch lat miałam ciężkie epizody. No i wtedy gorzej się czułam.
pozdrawiam
Monika B
Moderator
Moderator

PostWysłany: Czw Cze 06, 2019 5:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Postaraj się leczyć nerwicę bo nerwy to najgorszy doradca i sprawca naszych kłopotow chorobowych . Myśl pozytywnie a przynajmniej próbuj , Nie warto myśleć o tym co będzie za kilka lat , bo zwyczajnie jutro , za tydzien może nas nie być . Może skończyć się świat .Nie mamy wpływu na przyszłośc ale mamy wpływ na terażniejszość . Zyj i nie myśl co przyniesie jutro , nie warto .
SOSNA62*
Junior
Junior

PostWysłany: Nie Cze 09, 2019 3:22 pm    Temat postu: Witam Odpowiedz z cytatem

Tak jak wcześniej pisałem jestem w trakcie diagnostyki. Obawiam się o moje nerki. Przesledziłam na forum już chyba wszystkie wątki. Z reguły nerki to młodzi ludzie. Poczytałem już sporo i nie najlepsze są rokowania w nefropati toczniowej po 50 . Czy ktoś z ,nerkowców,, na forum zna osoby starsze, które chorują na tocznia i nerki. Czy da się w tym wieku jeszcze trochę pożycz
Pozdrawiam
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: